Pies z głową w dół [WIDEO WORKOUT]

Pozycja ta jest jedną z podstawowych i najpopularniejszych asan. Jest to ćwiczenie, które zarówno wzmacnia jak i uelastycznia całe ciało.  Wzmacniane są mięśnie rąk, nóg i pleców, rozciągane zaś są przede wszystkim  tyły nóg i plecy. Kolejną korzyścią z praktyki psa z głową w dół jest dotlenienie górnych partii ciała, szczególnie głowy i klatki piersiowej co wpływa na podniesienie energii i poprawę nastroju. Koniecznie zobacz cały trening!

Joga Ann – trening z Aliną Pawelą

Alina Pawela pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy podłoga, mata lub krzesło! Tym razem wykonamy jedną z podstawowych i najpopularniejszych asan – pies z głową do dołu. To ćwiczenie nie tylko umocni, ale też uelastyczni nasze ciało.

Dzisiejszą praktyką będzie pozycja psa z głową w dół. Jest to jedna z bardziej popularnych pozycji jogi i warto by było ją poprawnie wykonywać – zapowiada instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki i środy. Zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Pobierz bezpłatną aplikację Ann Asystent Zdrowia i zadbaj o swoje zdrowie już dziś

Na początek przejdź do klęczenia na kolanach. Podeprzyj się dłońmi. Ważne w tej pozycji jest to, żeby lekko rozszerzyć palce dłonie. Jeśli są one zbyt blisko do siebie, nie wykorzystujemy na maksa ich siły. A więc otwieramy dłonie i ustawiamy je tak, żeby środkowe palce były równoległe do siebie. Nie skręcamy dłonie do siebie. Można też lekko zabrać dłonie w boki. Dłonie na szerokość barków, przesuwamy je do przodu. Teraz napierając mocno dłońmi o matę, napinamy palce stóp i unosimy kolana do góry. Zostawiamy jednak nogi zgięte w kolanach. Głowa jest przedłużeniem kręgosłupa – pokazuje Alina Pawela.

Pępek chowa się trochę do środka, odpychamy się dłońmi i unośmy kolana do góry. Naciskamy dłońmi, przesuwamy plecy do końca. Nie opadaj jednak pachami w dół. Wyciągnij się biodrami do góry. Kolejny ruch to skręcenie barków ramion na zewnątrz od uszu – instruuje w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Jak prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Jak systematycznie praktykować jogę, a także jak ważny jest w niej oddech i spokój? Zobacz cały trening i sprawdź!

Treningi jogi z Aliną Pawelą

Kolejne treningi jogi z Kasią Kamińską znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia oraz na naszej stronie w zakładce Biblioteka & Kursy . Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Sprawdź inne treningi jogi w Ann:

0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *