Stretching „dla biegaczy” [WIDEO WORKOUT]

W każdy piątek o 12.00 w aplikacji Ann Asystent Zdrowia spotykamy się z trenerką personalną Magdaleną Tyczką. Podczas spotkań pracujemy nad różnymi partiami ciała a podczas tego treningu będziemy się skupiać na rozciąganiu mięśni po bieganiu. Rozciąganie sprawi, że nie będziemy cierpieć na sztywność mięśni oraz nie nabawimy się zakwasów. Jest to kluczowe dla naszych dolnych kończyn w tym dla: pośladków, mięśnia biodrowo-lędźwiowego oraz czworogłowego uda, pasma biodrowo-piszczelowego czy mięśni łydki. Zapraszamy na wspólny trening!

Fitness Ann: stretching „dla biegaczy”

Dziś skupimy się na rozciągnięciu mięśni, które wykorzystujemy podczas biegania. To ważne, żeby podczas wykonywania takiego sportu nie zapominać o ćwiczeniach rozciągających i mobilizujących kręgosłup a szczególnie piersiowy i lędźwiowy. Napięcie w tej okolicy będzie się pojawiać, ponieważ podczas biegu po twardych powierzchniach generowane są wstrząsy, które kręgosłup będzie odczuwać.

-Dzisiejsze zajęcia będą dedykowane dla osób, które kochają biegać. Podczas nich skupimy się na rozciągnięciu nóg oraz pośladków natomiast nie zapomnimy również o rozciągnięciu naszego kręgosłupa. Będziemy ćwiczyć na stojąco. Zapraszam! – rozpoczyna trenerka Magdalena Tyczka na początku treningu w bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Więcej ciekawych materiałów znajdziesz w bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia lub po zalogowaniu na stronie

Rozciąganie dla biegaczy

– Możecie ćwiczyć w domu lub na zewnątrz jeżeli tylko pozwoli Wam na to pogoda. Stajemy sobie wygodnie i stawiamy równo stopy a jedną nogę przyciągamy do siebie do góry. Trzymamy się za kolano i pozostajemy w tej pozycji przez chwilę natomiast później zmienimy nogę i przytrzymamy przez chwilę w takiej samej pozycji. Teraz wracamy do pierwszej nogi i wykonujemy dokładnie to samo ćwiczenie jednak staramy się, by ta wyprostowana noga była prosta w kolanie. Oczywiście te zajęcia są dobre również dla osób, które uwielbiają stretching – pokazuje trenerka w pełnej wersji wideo, dostępnym wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Magda Tyczka podczas zajęć w aplikacji Ann
Na zdjęciu Magda Tyczka podczas ćwiczeń w aplikacji Ann Zdrowie

-Teraz staniemy sobie troszkę szerzej i zejdziemy sobie nisko do lewej nogi. Prawą stopę sobie przekierujemy do góry po czym schodzimy sobie paluszkami do ziemi i znów do góry. Teraz schodzimy sobie do prawej nogi i tak samo palce kierujemy w górę rozciągając nogę. Jeśli jesteś osobą początkującą i rozpoczynasz swoją przygodę z bieganiem albo chcesz wrócić do aktywności fizycznej to nie zapominaj o rozgrzewce oraz o rozciąganiu.

Teraz ustawiamy sobie lewą nogę z przodu i opieramy się o niewidzialną ścianę natomiast z tyłu sobie zostawiamy drugą nogę tak żeby cała stopa była przyklejona do podłoża. Pochylamy się oraz odpychamy od niewidzialnej ściany i zostaniemy sobie przez chwilę w takiej pozycji oraz staramy się nie odrywać pięty – pokazuje w wideo dostępnym dla Użytkowników Ann.

Jak odpowiednio wykonać te ćwiczenia? Sprawdź! Cały trening Ann Fitness już jest dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia oraz po zalogowaniu na stronie.

Treningi Ann Fitness

Kolejne treningi Fitness znajdziesz w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy piątek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Dzięki instrukcjom specjalisty dowiesz się, jak we własnym domu, a także bez użycia drogiego sprzętu, zadbać o kondycję i zdrowie. Dzięki Ann masz wideo zawsze w kieszeni i pod ręką.

Bezpłatne materiały dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia dla zarejestrowanych Użytkowników.

Tam oprócz treningów i zajęć jogi, znajdziecie też praktyczne funkcje, na przykład:

  • pomiary wagi;
  • kontrola ciśnienia;
  • lista zażywanych leków;
  • interakcje między lekami.

Sprawdź więcej i polub nasz profil na Facebooku oraz na Instagramie.

Znajdź więcej w aplikacji Ann:

0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *