Skłony dla schłodzenia i wyciszenia głowy [WIDEO WORKOUT]

Wygięcia w przód, potocznie nazywane skłonami, to grupa pozycji szczególnie polecana latem. Mają one chłodzące i wyciszające działanie, a także regulują nasz układ nerwowy, dają rozluźnić się głowie. Dzisiejsza sesja jogi to zestaw skłonów, których czas praktyki można stopniowo wydłużać. Szczególnie, jeśli czujecie ich kojące i regenerujące jakości.  Zobacz trening! Joga Ann z Katarzyną Kamińską zawsze w poniedziałek o godz. 12:00!

Joga Ann – Skłony dla schłodzenia i wyciszenia głowy

Katarzyna Kamińska pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy tylko podłoga, mata lub krzesło!

Dzisiejsza sesja będzie taką sesją, podczas której będziemy eksplorować temat skłonów i tego, jak one na nas działają, czyli jak wydłużają tył ciała, jak działają na nasz układ nerwowy i jak możemy skorzystać z nich, kiedy jest lato – tłumaczy instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki, a także w środy. Pamiętajcie, że zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Joga Ann: Wyciszenie głowy

Zaczniemy sobie w leżeniu. Połóżcie się i przygotujcie sobie pasek – to może być pasek do jogi albo jakikolwiek inny pasek – tak, żeby mieć go pod ręką i móc po niego sięgnąć bez wysiłku. Połóżcie się na razie tak, aby rozluźnić stopy, poczuć cały tył ciała, dobrze oparty o matę, o podłogę. Puśćcie luźno stopy na boki i przenieście dłonie na kark albo nawet na potylicę. Tak, żeby wydłużyć ten obszar, rozciągnąć go delikatnie, zbliżyć głowę do mostka – pokazuje Katarzyna Kamińska.

Wyciągam lewą nogę z pętli paska i ona zostaje na podłodze, na macie. Prawą nogę unoszę. Zaczniemy sobie od takiego delikatnego ugięcia kolana, czyli noga nie jest prosta od razu, tylko naciskam piętą na pasek, kolano jest ugięte. Teraz dużo wagi kieruje do tej dolnej nogi. Ona jest mocna, aktywna. I teraz niech prawa pięta zacznie naciskać na pasek, a pasek na piętę, tak jakby nie chciał pozwolić się nodze wyprostować. Barki od uszu, szeroka podeszwa stopy, oddychamy – opowiada krok po kroku Katarzyna Kamińska.

W jaki sposób prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Katarzyną Kamińską jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Katarzyną Kamińską

Kolejne treningi jogi z Kasią Kamińską znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *