Automasaż mięśnia biodrowo-lędźwiowego [WIDEO WORKOUT]

Podczas tej sesji wykonamy m.in. automasaż jednego z najczęściej skurczonych i osłabionych mięśni u współczesnego człowieka – mięśnia biodrowo-lędźwiowego. Jeśli często towarzyszy Ci ból pachwin od ciągłej pozycji siedzącej, te zajęcia są dla Ciebie. Warto je powtarzać trzy razy w tygodniu. Koniecznie zobacz cały trening! Joga Ann z Aliną Pawelą zawsze w środę o godz. 12:00!

Joga Ann – trening z Aliną Pawelą

Alina Pawela pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy podłoga, mata lub krzesło! Tym razem mamy dla Was automasaż mięśnia biodrowo-lędźwiowego.

Dzisiejsza sesja będzie poświęcona rozciąganiu mięśnia biodrowo-lędźwiowego, który najczęściej przykurcza się, kiedy dużo siedzimy za biurkiem lub za kółkiem kierownicy – zapowiada instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki, a także w środy. Zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Teraz przejdź na lewe biodro. Usiądź na lewym pośladku, zbliżając lewą piętę do prawej pachwiny. Następnie pochyl się do przodu i wyciągnij prawą nogę do tyłu. Podpierając się lewą dłonią, złap sobie za prawą stopę i delikatnie, spokojnie zacznij przyciągać prawą piętę do pośladka. Poczujesz duże rozciąganie z przodu uda, więc delikatnie, z oddechem, możesz leciutko unieść klatkę piersiową do góry, wyciągnąć się koroną głowy i przesunąć barki, ramiona do tyłu – pokazuje Alina Pawela.

Teraz przejdziemy do klęku na jednym kolanie, czyli podeprzyj się teraz na lewej stopie i klęknij na prawym kolanie. Tutaj kąt prosty między łydką a udem. Klęczysz na prawym kolanie i zaczynasz ściągać kość ogonową zdecydowanie w dół, unosząc jednocześnie mostek w górę. Teraz poczujesz, jak przód prawego uda mocno otwiera się, czyli ruch miednicy, kość ogonowa w dół, kość łonowa do góry – instruuje w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Jak prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Jak systematycznie praktykować jogę, a także jak ważny jest w niej oddech i spokój? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Aliną Pawelą jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Aliną Pawelą

Kolejne treningi jogi z Aliną Pawelą znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdą środę o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *