Pilates na odciążenie pleców [WIDEO WORKOUT]

Pilates jest przyjazny osobom z różnymi problemami zdrowotnymi, włącznie z osobami cierpiącymi na różne zwyrodnienia i wady kręgosłupa. Dzięki pilatesowi można wzmocnić mięśnie pleców i tym samym odciążyć kręgosłup. Ćwiczenia angażują również rzadko używane mięśnie głębokie, które pełnią funkcję rusztowania dla całej sylwetki i pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Podczas tego treningu fitness z Magdaleną Tyczką popracujecie nad odciążeniem pleców.

Pilates to trening odpowiedni dla każdego. Pomaga wzmocnić i ukształtować sylwetkę, wykorzystując jedynie ciężar własnego ciała. W trakcie wykonywania poszczególnych ćwiczeń aktywowane są wszystkie partie ciała. Jednak największy nacisk kładzie się na mięśnie głębokie, które odpowiadają za prawidłową postawę ciała.

Fitness Ann: pilates na odciążenie pleców

– Dzisiejsza sesja będzie poświęcona ćwiczeniom pilates, które pomogą zadbać o zdrowie naszych pleców. To zestaw ćwiczeń odpowiednich dla osób, które spędzają wiele czasu w biurze, pracując przy komputerze i nie zawsze dbają o swoje plecy. Celem dzisiejszej sesji jest odciążenie pleców i poprawa ich stanu. Zapraszam na wspólny trening! – mówi trenerka Magdalena Tyczka na początku treningu w bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Więcej ciekawych materiałów znajdziesz w bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia lub po zalogowaniu na stronie

– Zaczynamy, siadając wygodnie i łącząc stopy. Możecie złapać się za paluszki i delikatnie pochylać się do przodu, a następnie wracać. Kontynuujemy z dużymi kółkami biodrami, a potem zmieniamy kierunek. Teraz prostujemy nogi i przechodzimy do zakładania jednej nogi na drugą, skręcając się do tyłu, a potem powoli odkręcamy się. Wyciągamy nogi do przodu i wykonujemy to samo ćwiczenie na drugą stronę – pokazuje trenerka w bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Magda Tyczka wykonuje ćwiczenia do pilatesu
Magdalena Tyczka pokazuje jak wykonać jedno z ćwiczeń podczas pilatesu.

– Kolejnym ćwiczeniem jest unoszenie nóg do przodu i powrót. Zakładamy jedną nogę na drugą i obracamy się do tyłu, a potem powoli wracamy. Teraz łączymy stopy i ciągniemy linę do przodu, a potem wracamy. Ostatnie ćwiczenie w tej sekwencji to skręty na boki i otwarcie – pokazuje Magdalena Tyczka.

Magda Tyczka wykonuje ćwiczenia do pilatesu
Magdalena Tyczka pokazuje jak wykonać jedno z ćwiczeń podczas pilatesu.

Jak odpowiednio wykonać te ćwiczenia? Sprawdź! Cały trening Ann Fitness już jest dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia, a także po zalogowaniu na stronie.

Treningi Ann Fitness

Kolejne treningi Fitness znajdziesz w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy piątek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Dzięki instrukcjom specjalisty dowiesz się, jak we własnym domu, a także bez użycia drogiego sprzętu, zadbać o kondycję i zdrowie. Dzięki Ann masz wideo zawsze w kieszeni i pod ręką.

Bezpłatne materiały dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia dla zarejestrowanych Użytkowników.

Tam oprócz treningów, czy zajęć jogi, znajdziecie też praktyczne funkcje, na przykład:

  • pomiary wagi;
  • kontrola ciśnienia;
  • lista zażywanych leków;
  • interakcje między lekami.

Sprawdź więcej i polub nasz profil na Facebooku oraz na Instagramie.

Znajdź więcej w aplikacji Ann:

0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *