Joga dla bioder i lędźwi [WIDEO WORKOUT]

Trenerka: Katarzyna Kamińska, Ann Asystent Zdrowia

Zdrowe biodra i dolne plecy to motyw przewodni naszej dzisiejszej praktyki. Te obszary są szczególnie narażone na zesztywnienie i ból, gdy prowadzimy siedzący tryb życia. Warto więc dać im sporo uwagi zarówno na co dzień, jak i w czasie praktyki jogi. Skręty poruszą nasz kręgosłup, zaś siady i skłony obudzą biodra i pozwolą odpocząć głowie. Zobacz trening! Joga Ann z Katarzyną Kamińską zawsze w poniedziałek o godz. 12:00!

Joga Ann – sesja dla bioder i lędźwi

Katarzyna Kamińska pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy tylko podłoga, mata lub krzesło!

Dzisiaj zajmiemy się obszarem boków ciała, szczególnie boków brzucha. Ten obszar jest ważny, szczególnie, jeżeli mamy tendencję do zapadania, garbienia się. Wtedy nasz brzuch cierpi, wszystkie organy w nim są mocno ściśnięte, bolą nas dolne plecy. To jest też dobra praktyka dla osób w trakcie menstruacji – tłumaczy instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki, a także w środy. Pamiętajcie, że zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Joga Ann: Trening dla bioder i lędźwi

Przeniesiemy sobie dłonie na miednicę. Tak, żeby móc trochę poobserwować jej ruch. Zaczniemy od paru takich ruchów, do których impuls właśnie płynie od bioder. Weźmiemy wdech i z wydechem, nawet pomagając sobie dłońmi, zaokrąglimy plecy, ściągając mocno miednicę w dół i chowając głowę. Czyli tak jakby broda sięgała do mostka, a brzuch do brody – pokazuje Katarzyna Kamińska.

Damy sobie teraz jeszcze parę ruchów tułowiem, przy czym nie tylko do przodu i do tyłu, ale też na boki. Weźmiemy wdech, z wdechem zaokrąglimy plecy, przeniesiemy się w bok, tak żeby mocno wydłużyć lewy bok, wyciągniemy do przodu i wychylimy w lewo. I zacznijcie właśnie takie krążenia. To jest taki miękki ruch, który pozwala nam poczuć, gdzie nasz kręgosłup potrzebuje uwagi – opowiada krok po kroku Katarzyna Kamińska.

W jaki sposób prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Katarzyną Kamińską jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Katarzyną Kamińską

Kolejne treningi jogi z Kasią Kamińską znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *