Joga z krzesłem [WIDEO WORKOUT]

Alina Pawela trenerka jogi
Trenerka: Alina Pawela, Ann Asystent Zdrowia

Krzesło jest praktycznym narzędziem w praktyce jogi. Na zajęciach grupowych pojawiają się całe sesje poświęcone pracy z krzesłem. Używając tego prostego mebla, możemy zarówno rozciągnąć się, kiedy ciało jest zastałe po pracy przed komputerem, jak i poćwiczyć bardziej dynamicznie, przy otwartym oknie. Zastępując kolejną kawę porcją ruchu! W tej sesji skupimy się na rozciąganiu pleców i tyłów nóg. Koniecznie zobacz cały trening!

Joga z krzesłem – trening z Aliną Pawelą

Alina Pawela pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy podłoga, mata lub krzesło! Tym razem mamy dla Was praktykę rozciągającą plecy i tyły nóg.

Do dzisiejszej sesji jogi użyjemy krzeseł. Dzięki temu będzie można w warunkach domowych lub w pracy zrobić sobie taką bardzo odprężającą i delikatną, prostą sesję dla zdrowia – zapowiada instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki i środy. Zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Na początek weź krzesło i postaw je oparciem do siebie. Połóż obie dłonie na krześle, odchodząc stopami tyle, ile dzisiaj możesz, do tyłu. Możesz rozstawić sobie stopy szerzej niż swoje biodra. I teraz opuszczasz tułów równoległe do ziemi, patrzysz jeszcze przed siebie i teraz spokojnie ustawiasz głowę na przedłużeniu kręgosłupa, czyli nie puszczasz głowy ani zupełnie luźno w dół, ani nie zadzierasz jej do góry. Teraz spróbuj nie zaokrąglać pleców – pokazuje Alina Pawela.

Kolejna propozycja ćwiczenia z krzesłem to skręty. Możesz teraz wziąć krzesło i po prostu na nim usiąść. Siadasz wygodnie, tak, żeby Twoje uda się opierały. I tutaj spróbuj ani nie zapadać się z klatką piersiową do wewnątrz, ani nie wyciągać jej zbytnio do góry – instruuje w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Jak prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Jak systematycznie praktykować jogę, a także jak ważny jest w niej oddech i spokój? Sprawdźcie!

Treningi jogi z Aliną Pawelą

Kolejne treningi jogi z Aliną Pawelą znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdą środę o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *