Joga Ann: Malasana – sesja dla zastanych bioder [WIDEO WORKOUT]

Malasana, czyli pozycja girlandy, przez niektórych nazywana też słowiańskim przykucem to jedna z najbardziej odżywczych pozycji dla zastanych bioder. Jej regularne wykonywanie nie tylko poprawia kondycje narządów rozrodczych, ale także rozluźnia odcinek lędźwiowy, masuje organy w jamie brzusznej i otwiera biodra. Zapraszamy do wspólnych ćwiczeń z Katarzyną Kamińską w każdy poniedziałek w Ann!

Joga Ann: Malasana

Katarzyna Kamińska pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy tylko podłoga, mata lub krzesło!

Dzisiejsza sesja jogi to zestaw pozycji przygotowujących do malasany, a także różne jej warianty tak, by każdy (lub prawie każdy – nie wykonujemy jej przy obniżeniu narządów rodnych!) mógł z niej skorzystać – zapowiada instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki i środy. Pamiętajcie, że zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Joga Ann: Ćwiczenia na biodra

Zacznijmy dzisiaj od leżenia. Przygotujcie sobie pasek i znajdźcie wygodne miejsce, w którym możecie swobodnie wyprostować całe ciało. Początkowo skoncentrujemy się na przygotowaniu bioder. Pomóżcie sobie, opierając stopy na podłodze lub macie, rozluźniając kręgosłup i wydłużając dłonie wzdłuż tułowia. Teraz weźcie pasek i umieśćcie go na prawej nodze. Pięta powinna opierać się na pasku, tworząc kąt prosty w kolanie. Lewa noga na razie jest nadal oparta na podłodze. Zaczynając teraz, mocno dociskajcie piętę do paska, jednocześnie popychając pasek w stronę pięty. Wdech i wydech, prostując w ten sposób nogę. To jest nasz pierwszy moment, w którym powinniśmy poczuć, że coś się dzieje, jakby budzenie się w praktyce instruuje Kasia Kamińska w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Otwórzcie palce stopy, rozluźniając je i rozciągając. Również rzepka kolana powinna być podciągnięta, a udo wyciągnięte do tyłu. Teraz powoli wyprostujcie lewą nogę. Skupiając się wewnątrz lewego uda, poczujcie jak jest ono mocne i proste, świadomie wzmacniając je. Chociaż nie widzicie, pamiętajcie, że ta noga jest silna i stabilna. Teraz delikatnie, bardzo delikatnie, zaczniemy dawać impuls do przyciągania nogi w kierunku głowy – pokazuje instruktorka.

W jaki sposób prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Katarzyną Kamińską jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Katarzyną Kamińską

Kolejne treningi jogi z Kasią Kamińską znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *