Joga na krześle [WIDEO WORKOUT]

Trenerka: Katarzyna Kamińska, Ann Asystent Zdrowia

Dzisiejsze joga to propozycja dla tych, którzy dużo siedzą, nierzadko okupując to poczuciem sztywności, zastoju i bólem pleców. Poznacie proste sposoby na rozruszanie ramion i barków oraz na rozluźnienie odcinka szyjnego. Ważnym tematem dziś jest również to, jak siedzieć, by było wygodnie i jednocześnie zdrowo dla kręgosłupa. Te delikatne ruchy mogą wejść do waszej codziennej rutyny, tak by budować dobre nawyki w pracy. Zobacz trening! Joga Ann z Katarzyną Kamińską zawsze w poniedziałek o godz. 12:00!

Joga Ann – Sesja na krześle

Katarzyna Kamińska pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy tylko podłoga, mata lub krzesło!

Dzisiejsza praktyka to praktyka na krześle, która jest przeznaczona przede wszystkim dla osób, które dużo siedzą i być może nie mają w ciągu dnia takiej przerwy na jakikolwiek ruch na macie lub w sali. Jest również odpowiednia dla osób, które mają pewne ograniczenia w ciele i preferują siedzenie na krześle. To wygodny i dostępny sposób na praktykę jogi. Zapraszam! – tłumaczy instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki, a także w środy. Pamiętajcie, że zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Joga Ann: Trening na krześle

Zaczynamy od tego, że siadamy nieco inaczej niż zwykle. Suniemy się nieco do przodu na krześle, tak aby tylko pośladki pozostały na krześle. Dobrze przemykamy stopy o podłogę, co łączy nas mocno z ziemią. Dodatkowo, jeśli możecie, wyciągnijcie pośladki na zewnątrz. Czyli siadamy tak, aby kości miednicy, a nie same pośladki, były oparte. To daje nam uczucie, że plecy pracują nieco bardziej, a właśnie tego szukamy. To delikatne napięcie i aktywność pleców w ciągu dnia na pewno pomogą nam więcej niż opadanie i osiadanie na oparciu – pokazuje Katarzyna Kamińska.

Teraz skrócimy palce dłoni, odkręcimy je i uniesiemy. Delikatnie wyciągniemy boki ciała. Polecam ten ruch, który jest naturalny i pochodzi sam z ciała, głównie z głębszym oddechem. Może nawet iść w parze z głośniejszym oddechem, aby było to przyjemne, jak poranne przeciąganie się – opowiada krok po kroku Katarzyna Kamińska.

W jaki sposób prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Katarzyną Kamińską jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Katarzyną Kamińską

Kolejne treningi jogi z Kasią Kamińską znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *