Joga Ann: Sesja na ból odcinka lędźwiowego [WIDEO WORKOUT]

Nie da się wypisać jednej recepty, albo polecić jedynej konkretnej metody na te przypadłość. 
Bo poza tym, że ból to odczucie subiektywne, więc tak na prawdę każdego boli inaczej, to jeszcze odcinek lędźwiowy może być tylko miejscem objawowym, a realna przyczyna dyskomfortu może znajdować się zupełnie gdzieś indziej. Dlatego ból odcinka lędźwiowego to temat, do którego najlepiej podejść wielowymiarowo. W tej praktyce zaproponuję kilka obszarów pracy, którymi można się zająć.
W przypadku ostrych bóli w pierwszej kolejności warto sprawdzić czy nasz układ pokarmowy i nerki działają prawidłowo, żeby wykluczyć ewentualnie taką przyczynę bólu. Koniecznie zobacz cały trening! Joga Ann z Aliną Pawelą zawsze w środę o godz. 12:00!

Joga Ann – trening z Aliną Pawelą

Alina Pawela pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy podłoga, mata lub krzesło! Tym razem mamy dla Was sesję dla stóp.

Dzień dobry, witajcie! Dzisiejsza praktyka będzie poświęcona bólu odcinka lędźwiowego. Zapraszam serdecznie do wspólnych ćwiczeń – zapowiada instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki i środy. Zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Połóż się na macie i złap dłońmi za kolana. Teraz przyciągnij kolana do brzucha, jednocześnie zginając ręce w łokciach. Następnie obciągnij nogi, prostując ręce i powtórz ruch przyciągania. Odciągnij nogi, prostując ręce, a następnie poruszaj lekko kolanami na boki. Po wykonaniu kilku takich ruchów, postaw stopy na podłodze – pokazuje Alina Pawela.

Teraz wykonaj ruch, unosząc prawą stopę na wysokość lewego uda. Złap lewe udo dłońmi i naciskając prawą stopę na lewe udo, wykonuj ruchy operujące na tym obszarze. Następnie zacznij odciągać prawe kolano od ciała, naciskając dłonią lub siłą mięśni odciągając kolano od tułowia. Kontynuując delikatne ruchy, naciskaj staw skokowy na udo i odciągaj kolano od tułowia, a następnie delikatnie przyciągnij nogi do tułowia. Wykonaj 2 głębokie oddechy. Teraz kołysz nogami na boki, wykonując łagodne ruchy raz na jedną, raz na drugą stronę. Ten ruch wpływa na stawy biodrowo-krzyżowe, które mają bezpośredni wpływ na ból w dolnych plecach – instruuje w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Jak prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Jak systematycznie praktykować jogę, a także jak ważny jest w niej oddech i spokój? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Aliną Pawelą jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Aliną Pawelą

Kolejne treningi jogi z Aliną Pawelą znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdą środę o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi, a także Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *