Joga Ann: Trening na rozluźnienie barków [WIDEO WORKOUT]

Barki od uszu! – to zabawnie brzmiące zdanie to jednocześnie jedna z najczęściej powtarzanych przez nauczycieli jogi instrukcji. Dlaczego? W momentach stresu i przeciążenia nasze barki naturalnie podciągają się do góry, ramiona zaciskają wokół tułowia, górne plecy tężeją w napięciu, a kark się spina. Ta reakcja brzmi znajomo? Jeśli tak, to dzisiejsza sesja jogi może pomóc Ci zacząć łagodnie rozluźniać obręcz barkową, poruszyć tym, co zastane, poczuć ile miejsca, przyjemności i oddechu może się pojawić, gdy zajmiemy się właśnie górnymi partiami ciała. Zobacz trening! Joga Ann z Katarzyną Kamińską zawsze w poniedziałek o godz. 12:00!

Joga Ann – trening z Katarzyną Kamińską

Katarzyna Kamińska pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy podłoga, mata lub krzesło! Tym razem skupiliśmy się na treningu nóg.

Dzisiaj zajmiemy się kondycją naszych barków, a raczej tym jak nasze barki odprężyć, odstresować i ożywić. Jest to część naszego ciała, która dość często znajduje się w napięciu. Szczególnie u osób prowadzących siedzący tryb życia – tłumaczy instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki i środy. Zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Do dzisiejszej sesji będziemy potrzebować kostki. Jeśli nie mamy kostki do jogi, możemy zamienić ją grubą książką. Zacznijmy od delikatnego poruszenia barkami. Dłonie oprą się o uda, unosimy barki do uszy. Pozwolimy im trochę rozluźnić się. Teraz dodajemy ruchy barkami do przodu i do tyłu. Pamiętajmy o oddechu – pokazuje Katarzyna Kamińska.

Położymy lewą rękę na podłodze, niedaleko lewego biodra i wyciągniemy mocno bok. Wracamy i powtarzamy to samo z inną ręką. Teraz spleciemy palce dłonie, odwrócimy je i wyciągniemy do przodu. Nadgarstki delikatnie pociągają na zewnątrz. Z wdechem do przodu i z wydechem wracamy. Następnie z wdechem do tyłu i z wydechem wracamy – opowiada krok po kroku Katarzyna Kamińska.

Jak prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Jak systematycznie praktykować jogę, a także jak ważny jest w niej oddech i spokój? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Katarzyną Kamińską jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Katarzyną Kamińską

Kolejne treningi jogi z Kasią Kamińską znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie.
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *