Joga Ann: Sesja rozluźniająca głowę i kark [WIDEO WORKOUT]

Kto z nas nie zna napięcia karku i głowy? Te rejony są szczególnie wrażliwe w momentach przeciążenia, stresu, zwiększonego wysiłku intelektualnego. W czasie dzisiejszej sesji damy odpocząć naszej głowie, rozluźnimy spięty kark, poszukamy ruchu, który przyniesie mu ulgę i przyjemność. Będziemy też szukać sposobów, na wsparcie głowy, tak, by mogła ona stopniowo i łagodnie oddawać ciężar i kontrolę. Zobacz trening! Joga Ann z Katarzyną zawsze w poniedziałek o godz. 12:00!

Joga Ann – sesja rozluźniająca głowę

Katarzyna Kamińska pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy tylko podłoga, mata lub krzesło!

Zaczniemy od skrzyżowania, ale jeżeli to stanowi dla was jakiekolwiek wyzwanie, możecie usiąść w dowolnym innym siadzie, który zapewni dobre oparcie dla nóg i bioder. Może to być na piętach, a nawet na krześle. Ważne jest, aby biodra były dobrze podparte, aby nie było to dla was męczące i aby kręgosłup mógł swobodnie się prostować – tłumaczy instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki i środy. Pamiętajcie, że zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Joga Ann: Sesja rozluźniająca głowę i kark

Zaczniemy od unoszenia splecionych palców dłoni i wyciągnięcia rąk do góry, jednocześnie rozluźniając barki. Teraz często zdarza się, że mamy taką intencję, aby rozluźnić barki, ale nie zawsze jest to możliwe do osiągnięcia. Następnie wykonujemy wydech i opuszczamy ręce w dół, wykonując kolejny wydech. Jeszcze raz unosimy ręce do góry, wykonując wydechy na ha. Możemy to powtórzyć jeszcze 2-3 razy, aby poczuć napięcie i rozluźnienie. Możemy również lekko poruszyć głową, wykonując kolejne wydechy – pokazuje Katarzyna Kamińska.

Teraz zmieniamy pozycję naszych dłoni, unosząc je nad czubkiem głowy, nie kierując ich w tył. Jeśli zakres ruchu jest ograniczony, możemy próbować sięgnąć innymi częściami ciała. Ważne jest, aby skupić się na czubku głowy, wyciągając go nieco, jednocześnie miękko opuszczając barki od uszu i rozluźniając ręce. Możemy poczuć napięcie wokół głowy, co związane jest przede wszystkim z karkiem i napięciem w górnej części pleców. Dlatego dzisiaj będziemy sprawdzać, jak się one mają – opowiada krok po kroku Katarzyna Kamińska.

W jaki sposób prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Katarzyną Kamińską jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Katarzyną Kamińską

Kolejne treningi jogi z Kasią Kamińską znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *