Joga Ann: Sesja dla kobiet w ciąży [WIDEO WORKOUT]

Ciąża to okres nieustających przemian zarówno w aspekcie fizycznym, psychicznym jak i emocjonalnym. Praktyka jogi podczas tych dziewięciu miesięcy pomaga nie tylko utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie. Przywraca również spokój tak potrzebny matce i dziecku.  Dzięki delikatnemu ruchowi, który proponuje joga, usprawnia się przepływ krwi i limfy w ciele matki i tym samym w ciele dziecka. Joga sięga do korzeni napięć skumulowanych w ciele. Koniecznie zobacz cały trening! Joga Ann z Aliną Pawelą zawsze w środę o godz. 12:00!

Joga Ann – trening z Aliną Pawelą

Alina Pawela pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy podłoga, mata lub krzesło! Tym razem mamy dla Was sesję kojącą układ nerwowy.

Dzisiejsza sesja będzie sesją poświęconą kobietom w ciąży. Serdecznie zapraszam do wspólnej praktyki – zapowiada instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki, a także w środy. Zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Dzisiejszą sesję rozpoczniemy od pozycji stojącej, rozstawiając stopy szerzej niż Twoje biodra. Palce stóp skieruj delikatnie na zewnątrz. Zaczynamy od delikatnego unoszenia bioder, co pomoże rozluźnić dolne plecy oraz stawy biodrowo-krzyżowe. Możesz położyć ręce na biodrach lub na początku umieścić dłonie na nich, aby bardziej uświadomić sobie, jak dokładnie biodra się poruszają – pokazuje Alina Pawela.

Teraz spróbuj płynnie poruszać biodrami, tworząc kształt ósemki. Możesz wykonywać delikatne i subtelną ruchy, albo też bardziej ekspansywne, obejmujące większą przestrzeń, by poczuć, jak przyjemnie masujesz biodra i pachwiny. Ćwiczenie to można także praktykować w trakcie przygotowań do porodu, a nawet podczas porodu, jako metoda relaksacji i rozluźniania dolnych pleców. Teraz zatrzymaj się na chwilę i unieś ręce w górę wzdłuż ciała. Wydłuż się w kierunku sufitu, a z wydechem opuść ręce. Następnie zgiń lekko nogi w kolanach, wykonując wdech, aby się wyprostować, a z wydechem opuść. Powtórz ten ruch jeszcze dwukrotnie: wdech – wyciągnięcie w górę, wydech – opuszczenie – instruuje w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Jak prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Jak systematycznie praktykować jogę, a także jak ważny jest w niej oddech i spokój? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Aliną Pawelą jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Aliną Pawelą

Kolejne treningi jogi z Aliną Pawelą znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdą środę o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *