Joga Ann: Pozycje stojące dla mocnych nóg  [WIDEO WORKOUT]

Dziś czeka nas kolejne spotkanie z pozycjami stojącymi. Ta grupa asan jest szczególnie istotna na początku praktyki – wzmacnia nasze nogi, uczy jak czerpać oparcie w kontakcie z podłożem, otwiera biodra i łagodnie wprowadza nas w tajniki balansowania. Dzisiejsza sekwencja doda nam energii i poruszy ciało również na poziomie narządów wewnętrznych. Można zakończyć ją dłuższym, samodzielnym relaksem.  Zobacz trening! Joga Ann z Katarzyną Kamińską zawsze w poniedziałek o godz. 12:00!

Joga Ann – Pozycje stojące dla mocnych nóg

Katarzyna Kamińska pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy tylko podłoga, mata lub krzesło!

Dzisiaj będziemy praktykować pozycje stojące, czyli takie, które wzmacniają nasze nogi, jednocześnie budując poczucie stabilności i osadzenia w codziennym życiu. To fundamentalna grupa pozycji, szczególnie polecana dla początkujących. Jednak również dla osób zaawansowanych ma znaczenie, umożliwiając im utrzymanie kontaktu zarówno z własnymi nogami, jak i z ziemią – tłumaczy instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki, a także w środy. Pamiętajcie, że zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Joga Ann: Pozycje stojące dla mocnych nóg

Rozpoczniemy od pozycji, w której stopy są lekko szerzej rozmieszczone, w odległości około szerokości bioder, a palce stóp zwrócone delikatnie do środka, natomiast pięty na zewnątrz. Następnie unosimy kolana, lekko zbliżając je do wewnętrznej strony uda. Ten subtelny ruch polega na mocnym skupieniu uwagi na zewnętrznych krawędziach ud i ich kierunku ku środkowi. Teraz wykonujemy ruch, unosząc uda ku górze i jednocześnie unosząc palce stóp mocno, otwierając i rozszerzając je. Dodatkowo, unosimy prawą stopę, mocno wyciągając jej podeszwę. Podobny ruch wykonujemy z lewą stopą, również mocno rozciągając podeszwę i oprzeć się na samej nasadzie palców. W tej pozycji stopy są uniesione, co daje odczucie intensywności w nogach – pokazuje Katarzyna Kamińska.

Opuśćcie ręce na wysokość klatki piersiowej, naprawdę poczujcie całą klatkę piersiową. Teraz umieśćcie dłonie na niej i delikatnie otwórzcie klatkę piersiową. Powróćcie do pozycji wyjściowej, rozluźniając jednocześnie barki, ale pamiętajcie, że palce stóp nadal pozostają uniesione i rozszerzone. Teraz cofnijmy się do poprzedniego stanu, rozgrzejcie brzuch, wydłużając lędźwie i kontynuując delikatną pracę brzucha. Zwolnijcie ruch w kierunku dolnej części ciała, a teraz unosimy barki w górę od uszu. Mocno przyciśnijcie kciuki do siebie, oddychając głęboko. Teraz, wdech i w miarę wydechu, sięgnijcie w prawo. Rozciągnijcie się, a wydechem delikatnie skręćcie ciało. Upewnijcie się, że biodra pozostają w centrum – opowiada krok po kroku Katarzyna Kamińska.

W jaki sposób prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Katarzyną Kamińską jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Katarzyną Kamińską

Kolejne treningi jogi z Kasią Kamińską znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *