Joga dla tylnej części ciała [WIDEO WORKOUT]

Trenerka: Katarzyna Kamińska, Ann Asystent Zdrowia

Jak czujesz tył swojego ciała, czy zwracasz na niego uwagę na co dzień czy może dopiero, kiedy upomni się o nią bólem? Tylna część naszego ciała to zapomniany i zaniedbywany obszar, a jednocześnie mocno skrócony i spięty (szczególnie, jeśli sporo siedzimy!). Kolejna sesja poświęcona jest budowaniu uważności na tył naszego ciała, jego wydłużeniu oraz pracy mięśni głębokich. Ciało podziękuje nam za ten subtelny, a jednocześnie bardzo ważny ruch. Zobacz trening! Joga Ann z Katarzyną Kamińską zawsze w poniedziałek o godz. 12:00!

Joga Ann dla tylnej części ciała

Katarzyna Kamińska pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy tylko podłoga, mata lub krzesło!

Witajcie, dzisiaj w jodze Ann zajmiemy się tyłem naszego ciała. To bardzo ważny obszar, ale też zapomniany i zaniedbany szczególnie kiedy dużo siedzimy. Ten odcinek ma tendencję do skracania się i jest często osłabiony. Dlatego dzisiaj poświęcimy mu dużo uwagi, wydłużymy go i wzmocnimy. Zapraszam! – tłumaczy instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki, a także w środy. Pamiętajcie, że zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Joga Ann na wzmocnienie tyłu ciała

-Podczas treningu będziemy używać paska. Najlepiej żeby miał taką małą pętle, którą sobie założymy od razu na prawą stopę. Położymy się na plecach i łączymy nasze nogi, a dolne plecy mocno oparte o matę i wyprostujemy nogi w kolanach. Cały czas będziemy dbać o to żeby nasze centrum, czyli dolne plecy i brzuch były zwrócone mocno w dół.

Teraz weźmiemy wdech, przyciągniemy kolano do klatki piersiowej, chwycimy sobie za pasek możliwie ciasno i blisko stopy. Weźmiemy wdech i z wydechem wyprostujemy prawą nogę a lewą rękę opieramy na lewych biodrze, tak jakby chciała je dociążyć. Prawą nogę możemy mieć na początku ugiętą, tym bardziej jeśli jest dużo sztywności w ciele. Zacznijcie pchać do tyłu przód prawego uda – pokazuje Katarzyna Kamińska.

Na zdjęciu Katarzyna Kamińska podczas zajęć jogi w aplikacji Ann
Fragment zajęć z Katarzyną Kamińską w bezpłatnej aplikacji Ann

– Teraz będziemy unosić obie nogi. Założymy sobie pasek na obie pięty, łączymy kolana i przyciągamy je do klatki. Weźmiemy głęboki wdech i z wydechem wyprostujemy nogi. Nasze palce stóp układamy szeroko i dobrze opieramy dolne plecy o podłoże. Zaczniemy delikatnie przyciągać nogi do głowy, ale jednocześnie nie unosimy krzyża. Teraz puście pasek i zacznijcie sięgać rękami do przodu. Weźmiemy wdech i z wydechem uniesiemy głowę i ręce do przodu – opowiada krok po kroku Katarzyna Kamińska.

W jaki sposób prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Katarzyną Kamińską jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Katarzyną Kamińską

Kolejne treningi jogi z Kasią Kamińską znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *