„Jesień Immunologiczna” – drugi dzień konferencji

Data i czas rozpoczęcia
Liczba miejsc 5

Podczas drugiego dnia III Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej: „Jesień Immunologiczna” eksperci z Polski i zagranicy wymieniają się spostrzeżeniami i badaniami na temat odporności. Patronem medialnym wydarzenia organizowanego przez Uniwersytet Rzeszowski jest Ann Asystent Zdrowia. Oto krótka relacja drugiego dnia konferencji „Jesień Immunologiczna”?

Pierwsza część konferencji

Drugi dzień konferencji rozpoczął się wystąpieniem dr hab. n. med. Andrzeja Eljaszewicza pod tytułem „Pamięć immunologiczna odpowiedzi nieswoistej – mechanizmy wytrenowanej tolerancji podczas antygenowo swoistej immunoterapii”.

Natomiast prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Jacek Tabarkiewicz, opiekun Studenckiego Koła Immunologii na Uniwersytecie Rzeszowskim i Przewodniczący Komitetu Naukowego, mówił o komórkach dendrytycznych w medycynie.

„Terapia Tregs – od pomysłu do leku” to tytuł wykładu prof. dr hab. n. med. Piotra Trzonkowskiego z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

O leczeniu biologicznym w Młodzieńczym Idiopatycznym Zapaleniu Stawów, które daje nowe możliwości w leczeniu tego schorzenia – opowiedziała dr n. med. Małgorzata Szczepanek. Sesja plenarna zakończyła się wykładem lek. Pauliny Frączek zatytułowanym „(Nie)znana witamina D – rola nutriepigenetyki w chorobach autoimmunologicznych”.

Kolejne wykłady

Konferencja naukowa to nie tylko wykłady eksperckie. To również wystąpienia studenckie.

Uczestnicy zaprezentowali bardzo ciekawe przypadki kliniczne. W dalszej kolejności zostały przedstawione prace poglądowe. Ostatnią sesją studencką III Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej „Jesień Immunologiczna” była sesja posterowa. Poziom studenckich prac z zakresu szeroko pojętej immunologii był bardzo wysoki.

„Jesień Immunologiczna” 2022

Drugi dzień konferencji zakończył się Uroczystą Galą z wręczeniem nagród dla najlepszych prac.

Przyg. na podstawie materiałów organizatora

Dowiedz się więcej na temat konferencji w Ann:

0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *