Polskie uzdrowiska. Sprawdź czy znasz te miejsca [Quiz Ann]

W Polsce znajduje się 45 uzdrowisk statutowych i około 70 miejscowości o walorach uzdrowiskowych. Niektóre z nich są legendarne, inne szeroko znane, a jeszcze inne mało znane, za to bardzo interesujące. Zrób Quiz Ann i sprawdź czy znasz te miejsca. Czy znasz polskie uzdrowiska? Życzymy udanej zabawy!

Pobierz bezpłatną aplikację Ann Asystent Zdrowia, rozwiązuj quizy i odbieraj nagrody!

Zaczynamy! Przed Tobą 10 pytań! Powodzenia!

To uzdrowisko swoją nazwę zawdzięcza kwaśnym wodom mineralnym. Od lat konkuruje z Krynicą. Znajduje się na południu Polski.

quiz fot. Shutterstock.com
Dobrze! Źle!

Szczawnica. To miasteczko słynące ze specyficznego mikroklimatu i pięknego położenia. Szczawnica Zdrój uzdrowiskowskiem stała się już w XIX wieku, kiedy zbudowano tu pierwsze łazienki i pensjonaty oraz architekturę wokół źródeł wód mineralnych. W Szczawnicy leczy się przede wszystkim choroby dróg oddechowych, w tym przewlekłe stany zapalne nosa i gardła; schorzenia aparatu głosowego, alergiczne schorzenia dróg oddechowych, astmę oskrzelową, choroby reumatyczne i reumatoidalne zapalenia stawów oraz inne choroby narządu ruchu.

Bieszczadzki kurort. Ze względu na wysokość, na jakiej się znajduje, zaliczane jest do uzdrowisk podgórskich.

uzdrowiska - polańczyk fot. Shutterstock.com
Dobrze! Źle!

Polańczyk. Do tego pięknie położonego uzdrowiska, na kuracje "wysyłane" są osoby ze schorzeniami: układu oddechowego, moczowego, narządów ruchu, chorób reumatologicznych, chorób kobiecych oraz metabolicznych.

Uzdrowisko położone na Ziemi Kłodzkiej. Bogate w naturalne wody mineralne i liczne źródła podziemne.

Uzdrowiska, Duszniki Zdrój Fot. Shutterstock.com
Dobrze! Źle!

Duszniki Zdrój. Leczenie dorosłych w uzdrowisku Duszniki-Zdrój obejmuje schorzenia układu oddechowego, przewodu pokarmowego, ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, osteoporozę, choroby kardiologiczne i nadciśnienie oraz choroby kobiece.

Wyjątkowa i kontrowersyjna architektura kompleksu sanatoryjnego przypominająca kształtem piramidy, jest najbardziej charakterystycznym elementem tego uzdrowiska.

fot. Shutterstock.com
Dobrze! Źle!

Ustroń Zawodzie. W tym kurorcie leczy się choroby reumatyczne i narządu ruchu, choroby serca i naczyń krwionośnych, choroby neurologiczne oraz układu oddechowego, cukrzycę i otyłość.

Niezwykły zabytek wpisany na listę UNESCO. Tutaj można połączyć rehabilitację, wypoczynek oraz zwiedzanie kopalni.

quiz fot. Shutterstock.com
Dobrze! Źle!

Wieliczka. Podziemne uzdrowisko w kopalni soli funkcjonuje od 2011 roku. Leczenie w tym miejscu polega na korzystaniu z dobroczynnych właściwości powietrza. Jest to idealne miejsce dla osób ze schorzeniami układu oddechowego.

Uzdrowisko to, znajduje się na Wybrzeżu Słowińskim, przy ujściu rzeki Słupi.

Uzdrowiska -Ustka fot. Shutterstock.com
Dobrze! Źle!

Ustka. Jest miastem portowym, a na którego terenie znajdują się dwa letnie kąpieliska morskie Ustka Wschód i Ustka Zachód. Ustka to mały nadmorski kurort przyciągający kuracjuszy piękną plażą i wyjątkowym krajobrazem. Leczy się tu: choroby reumatologiczne, ortopedyczno-urazowe, choroby układu nerwowego, choroby kardiologiczne i nadciśnienie, choroby górnych i dolnych dróg oddechowych oraz choroby endokrynologiczne.

Największe uzdrowisko nad otwartym morzem w Polsce. Znajduje się w województwie zachodniopomorskim i leży przy ujściu rzeki Parsęty.

uzdrowiska Kołobrzeg fot. Shutterstock.com
Dobrze! Źle!

Kołobrzeg. Charakterystyczne dla klimatu tego kurortu są silne wiatry przechodzące od morza wzdłuż linii brzegowej po ląd, dzięki temu powietrze w Kołobrzegu nasycone jest ozonem i jodem. W Kołobrzegu leczy się głównie choroby ortopedyczno–urazowe, choroby układu nerwowego, reumatologiczne, choroby kardiologiczne, nadciśnienie, choroby górnych dróg oddechowych, choroby skóry oraz cukrzycę.

Uzdrowisko o klimacie łagodnym, otoczone obszarami leśnymi i parkowymi. Leży przy ujściu rzeki Świny między trzema wyspami: Uznam, Wolin i Karsibór.

Uzdrowiska. Świnoujście fot. Shutterstock.com
Dobrze! Źle!

Świnoujście. Nadmorski kurort o najpiękniejszej plaży nad Bałtykiem. Jedno z najatrakcyjniejszych miast polskiego wybrzeża. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu schorzeń: reumatologicznych, kardiologicznych, dermatologicznych, endokrynologicznych, laryngologicznych i pulmonologicznych.

Nadmorski kurort, dawniej nazywany Riwierą Północy. To miasto o charakterze uzdrowiskowym.

Uzdrowiska. Sopot fot. Shutterstock.com
Dobrze! Źle!

Sopot. Leczy się tu choroby układu krążenia, układu oddechowego, reumatyczne, kręgosłupa i stawów obwodowych, osteoporozę i otyłość. Ponadto kuracjusze mogą korzystać z talasoterapii spacerując nad brzegiem morza, helioterapii wylegując się na plaży oraz terenoterapii wędrując po lasach Wysoczyzny Morenowej.

Uzdrowisko łagodnym nadmorskim klimacie. To jedno z najstarszych miasteczek na Pomorzu, położone nad Zalewem Kamieńskim, nad rzeką Dziwną.

Uzzdrowiska. Kamień Pomorski fot. Shutterstock.com
Dobrze! Źle!

Kamień Pomorski. Znajduje się na terenie województwa zachodniopomorskiego. To małe miasteczko, liczące około 10 tys. mieszkańców, oddalone 7 km od Morza Bałtyckiego. Profil leczniczy uzdrowiska to: ortopedia, neurologia, reumatologia, kardiologia, laryngologia, diabetologia, otyłość, osteoporoza. Leczy się tu przede wszystkim choroby narządu ruchu, choroby neurologiczne, choroby układu krążenia, choroby reumatologiczne.

Polskie uzdrowiska. Sprawdź czy znasz te miejsca
Jest całkiem nieźle!
Świetnie! Znasz kilka odpowiedzi, ale mniej niż połowę poprawnych! Czytaj częściej www.Ann-Zdrowie.pl i wzbogacaj swoją wiedzę na bieżąco!
Bardzo dobry wynik!
Znasz większość poprawnych odpowiedzi na temat polskich uzdrowisk! Zostań z nami, czytaj www.ann-zdrowie.pl i dowiedz się jeszcze więcej.
Brawo!
Wow! Jesteś prawdziwym ekspertem/ekspertką! Wiesz naprawdę wiele na temat polskich uzdrowisk. Czytaj www.Ann-Zdrowie.pl, żeby wiedzieć jeszcze więcej!

Udostępnij swój wynik

Rozwiązuj quizy w aplikacji Ann Asystent Zdrowia i odbieraj nagrody! Sprawdź wszystkie możliwości Ann w swoim telefonie za darmo!

Sprawdź swoją wiedzę w innych Quizach:

0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *