„Schudłaś”, „przytyłeś”. Jak się ochronić przed body shamingiem? [LIVE]

Data i czas rozpoczęcia 06.07.2022 • 18:00
Liczba miejsc 5

Body shaming. Jak reagować, kiedy nasze ciało jest oceniane i krytykowane? O tym porozmawiamy w Klubie Dyskusyjnym ANN 6 lipca, o godzinie 18 z aktywistką Mają Staśko i psycholożką Katarzyną Kucewicz.

Jak reagować, kiedy nasze ciało jest oceniane i krytykowane? O tym porozmawiamy w Klubie Dyskusyjnym ANN 6 lipca, o godzinie 18 z aktywistką Mają Staśko i psycholożką Katarzyną Kucewicz.

Body shaming. Ciało na celowniku

Czym jest body shaming? Według językoznawców to „działania mające na celu poniżenie, zawstydzenie lub ośmieszenie kogoś z powodu jego wyglądu”. Psychologowie określają to zjawisko wprost: body shaming to przemoc. W Polsce aż 90 procent kobiet dotknął ten problem – tak wynika z badań Fit Rated. Body shaming dotyka również mężczyzn. A problem zaczyna się wcześnie. Eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę informują, że co trzeci nastolatek chciałby wyglądać jak osoby, których profile śledzi w sieci. Uważają, że od wyglądu zależy ich szczęście. 37 procent nastolatków spotyka się z hejtem ze względu na wygląd.

Dlaczego krytykujemy innych za wygląd? Dlaczego body shaming to przemoc? I jak sobie z nim radzić? O tym wszystkim porozmawiamy w Klubie Dyskusyjnym ANN 6 lipca z dziennikarką i aktywistką Mają Staśko i psycholożką Katarzyną Kucewicz, znaną jako psycholog_na_insta.

Zapraszamy na bezpłatny webinar już 6 lipca o godzinie 18

Dołącz do spotkania na żywo:

LINK: https://us06web.zoom.us/j/82869916820

HASŁO: _rw-VQQd-W

Spotkanie poprowadzi Ewelina LisANN-zdrowie.pl

Zainstaluj bezpłatną aplikację Ann Asystent Zdrowia, aby móc wziąć udział w dyskusji. Zapisz się do webinaru w zakładce Zdrowie – Dyskusje na żywo

Więcej webinarów w Klubie Dyskusyjnym znajdziecie w aplikacji ANN:

Więcej
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *