Pierwsza pomoc na wakacyjnym wyjeździe. Co trzeba spakować do apteczki i gdzie szukać pomocy?

Data i czas rozpoczęcia 28.07.2022 • 18:00
Liczba miejsc 5

Jak przygotować się do wyjazdu mądrze, co włożyć do wakacyjnej apteczki, o czym pomyśleć, zanim wyjedziemy i jak szukać pomocy medycznej w obcym miejscu, powiemy podczas spotkania na żywo na platformie Ann-Zdrowie.

Wakacyjne wyjazdy to wypoczynek i dobra zabawa. Niestety, jak wszędzie indziej, również na wakacjach, może dojść do wypadków, upadków, zachorowań i sytuacji, w których potrzebna jest jakaś interwencja medyczna. Niestety, o ile wiemy, jak w takich sytuacjach radzić sobie w swoim naturalnym otoczeniu, na wakacjach bywa to trudne. Żeby oszczędzić sobie szukania aptek w obcym kraju czy w kurortach, które często rządzą się swoimi prawami, warto pomyśleć o medycznej stronie przygotowania się do wakacji.

Pierwsza pomoc na wakacjach

Jak przygotować się do wyjazdu mądrze, co włożyć do wakacyjnej apteczki, o czym pomyśleć, zanim wyjedziemy i jak szukać pomocy medycznej w obcym miejscu, powiemy podczas spotkania na żywo na platformie Ann-Zdrowie.

Poruszymy takie tematy jak:

  • zawartość apteczki samochodowej
  • leki i produkty medyczne, które warto wziąć na urlop
  • pierwsza pomoc w przypadku udarów cieplnych, oparzeń słonecznych i ukąszeń i innych sytuacji, które zdarzają się latem
  • szukanie pomocy medycznej w obcym mieście i państwie
  • SOR i alternatywy, czyli gdzie szukać pomocy, gdy interwencja lekarza jest konieczna

Na pytania odpowie ekspert Anna Kozłowska.

Anna Kozłowska jest ratownikiem medycznym, kierowcą karetki pogotowia ratunkowego i pedagogiem. Łączy wiedzę medyczną z doświadczeniem w pracy z dziećmi i prowadzi szkolenia z pierwszej pomocy, dlatego w profesjonalny i zarazem prosty sposób odpowie na wszystkie pytania widzów.

pierwsza pomoc
Na zdj. Anna Kozłowska, archiwum prywatne

Zapraszamy w czwartek, 28 lipca na godzinę 18:00.

Dołącz do spotkania na żywo:

LINK: https://us06web.zoom.us/j/89298920989

HASŁO: ixc_DK__7c

Spotkanie poprowadzi Dorota Kuźnik, ANN-zdrowie.pl

Zainstaluj bezpłatną aplikację Ann Asystent Zdrowia, aby móc wziąć udział w dyskusji. Zapisz się do webinaru w zakładce Zdrowie – Dyskusje na żywo

Więcej darmowych webinarów znajdziecie w Klubie Dyskusyjnym znajdziecie w klubie ANN:

Więcej
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *