ZAPOWIEDZI ANN [05.12.- 11.12.2022]

Data i czas rozpoczęcia
Liczba miejsc 5

W jaki sposób rozróżnić grypę i przeziębienie od alergii? Jak opanować atak paniki? Czy z pomocą ćwiczeń można pozbyć się refluksu? Jaką rolę pełni prolaktyna w organizmie kobiety, a jaką w organizmie mężczyzny? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielą specjaliści w Ann już w tym tygodniu. A to wszystko między innymi w artykułach, rozmowach wideo oraz podcastach jakie przygotowuje zespół dziennikarzy Ann. Sprawdź, jakie jeszcze ciekawe treści przygotowaliśmy na najbliższe dni.

Poradnik Ann: Alergia czy grypa – jak rozpoznać objawy? Poznaj 5 najważniejszych wskazówek!

Katar, kichanie, pogorszenie samopoczucia to typowe objawy infekcji. W poniedziałek zachęcamy do lektury artykułu dotyczącego objawów grupy, przeziębienia i alergii. W jaki sposób rozróżnić grypę i przeziębienie od alergii? Które objawy pozwalają ustalić przyczynę dolegliwości? Dowiesz się z Poradnika Ann!

fot. Shutterstock

Edukacja Ann: Probiotyki – co o nich wiemy [FAKTY I MITY]

Probiotyki – co o nich wiemy? Produkty mleczne i kiszonki zamiast probiotyków – fakt czy mit? Zastanawiasz się, czy każdy powinien je przyjmować? Odkryjemy fakty i obalimy mity na temat probiotyków w cyklu „Edukacja Ann” już w najbliższy wtorek.

probiotyki
Fot. Shutterstock

(Nie)pełnosprawni: Choroba w związku. Jak zadbać o miłość? [WEBINAR]

W środę zapraszamy do obejrzenia webinaru ze spotkania z Magdaleną i Maciejem Zientarskimi. Tym razem dyskutowaliśmy na temat choroby w związku. Jak poradzili sobie z trudnościami? Dlaczego zdecydowali się na małżeństwo? Który moment budowania związku był najtrudniejszy? Dowiedz się więcej z webinaru Ann!

Fot. Shutterstock

Joga Ann: Mobilność nóg [WIDEO WORKOUT]

Tradycyjnie w środę o godz. 12:00 zapraszamy na spotkanie z Anastazją Lytovką. Tym razem będziemy ćwiczyć mobilność nóg, która jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia i codziennego funkcjonowania. Zapraszamy!

Na zdj. Anastazja Lytovka

Spokojna głowa z Ann: Jak opanować atak paniki? [LIVE]

W środę o godzinie 18:00 zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Dyskusyjnego na żywo, tym razem z cyklu Spokojna głowa z Ann. O tym, skąd się bierze, i jak sobie z nim poradzić opowie psycholożka Lena Smolarek. Podczas spotkania zapytamy między innymi o to, co dzieje się w ciele osoby, która doświadcza ataków paniki oraz jak samemu można sobie poradzić miewając ataki paniki?

Atak paniki
Fot. Shutterstock

Warto wiedzieć z Ann: Fizjoterapia a układ pokarmowy – jakie ćwiczenia na dolegliwości żołądka? [PODCAST]

Fizjoterapia może wspomóc leczenie wielu dolegliwości, w tym również schorzeń związanych z układem pokarmowym. Jakie ćwiczenia wykonuje się z fizjoterapeutą, i jakie są ich efekty? Czy z pomocą ćwiczeń można pozbyć się refluksu? Jakie są przeciwskazania do fizjoterapii? Między innymi na te pytania odpowiedzi udzieliła nam fizjoterapeutka Karolina Kamińska.

fot. Shutterstock

Fitness Ann: Trening na pośladki i uda

W każdy piątek o 12.00 w aplikacji Ann Asystent Zdrowia spotykamy się z trenerem personalnym Maciejem Ratajem. Podczas spotkań pracujemy nad różnymi partiami mięśni. Tym razem przygotowaliśmy trening modelujący pośladki i wzmacniający uda z elementami rozciągania. Trening poprawi także krążenie w dolnej części ciała. Zachęcamy do wspólnych ćwiczeń w Ann!

Maciej Rataj

Warto wiedzieć z Ann: Prolaktyna – za co odpowiada hormon i jakie są jego normy?

Prolaktyna jest hormonem występującym zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jaką rolę pełni hormon w organizmie kobiety, a jaką w organizmie mężczyzny? O czym świadczy podwyższony poziom prolaktyny? Jaki jest związek pomiędzy hormonem a niedoczynnością tarczycy? Przeczytaj w Ann już w sobotę!

fot. Shutterstock

Magazyn Ann: Choroby rzadkie – Zespół delecji 22q11.2

Zespół delecji 22q11.2 to rzadka choroba objawiająca się miedzy innymi pierwotnym niedoborem odporności oraz zaburzeniami rozwoju podniebienia. Czym jeszcze charakteryzuje się schorzenie? Ile dzieci rodzi się z chorobą? W jaki sposób można łagodzić objawy zespołu? Między innymi o tym porozmawiamy z dr n. med. Mają Krefft. Już w niedzielę w Magazynie Ann!

fot. Shutterstock

To i jeszcze więcej w Ann

To tylko niektóre treści, jakie znajdziecie w Ann w nadchodzącym tygodniu. Zapraszamy do aktywnego śledzenia naszej aplikacji i serwisu. Zainstaluj Ann Asystent Zdrowia i bądź na bieżąco!

Pobierz darmową aplikację Ann i miej swoje zdrowie pod kontrolą!