ZAPOWIEDZI ANN [20.03.2023 – 26.03.2023]

Data i czas rozpoczęcia
Liczba miejsc 5

Jednym z często używanych haseł reklamowych jest pojęcie „diety leczniczej”. Czy takie diety rzeczywiście istnieją? Czy operacja bariatryczna to konieczność, kiedy inne metody zawiodą? Na czym polegają biegi ultra? W jakim wieku najczęściej występuje skaza białkowa? Czy to choroba tylko wieku dziecięcego? Kiedy można zabrać niemowlę po raz pierwszy na basen? Co zrobić, żeby dziecko rozstających się rodziców nie czuło, że jego cały świat się rozpada? To tylko niektóre pytania, na jakie odpowiemy w Ann już w tym tygodniu. A to wszystko między innymi w artykułach, rozmowach wideo oraz podcastach, jakie przygotowuje zespół dziennikarzy Ann. Sprawdź, jakie treści czekają na Ciebie w najbliższych dniach!

Zdrowa aktywność na świeżym powietrzu? Byle w porządnych butach! [LIVE]

Idzie wiosna, co bardzo cieszy rodziców i dzieci, które kochają spędzać czas na świeżym powietrzu. To także doskonała okazja, by dzieci mogły się rozwijać w naturalnych warunkach. Jak wspomóc dzieci w tej aktywności i w jakie buty wyposażyć je na wiosnę i lato, porozmawiamy już 22 marca o 18:00 z fizjoterapeutką Moniką Budziejko. Dołącz do środowego spotkania Klubu Dyskusyjnego na żywo i poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Aktywność dzieci, sport dzieci, buty dla dziecka, zabawy na świeżym powietrzu
fot. Shutterstock

Poradnik Ann: Diety lecznicze – czy istnieją?

Wybór modelu odżywiania to we współczesnym świecie nie lada wyzwanie. Internet jest pełen przepisów, porad ekspertów oraz materiałów edukacyjnych na temat diet. Oprócz tradycyjnych diet odchudzających, spotykamy się z coraz bardziej wymyślnymi sposobami odżywiania. Jednym z często używanych haseł reklamowych jest pojęcie „diety leczniczej”. Czy takie diety rzeczywiście istnieją? Diety lecznicze – prawdziwe lekarstwo czy chwyt marketingowy? Dowiedz się z Poradnika Ann już w poniedziałek!

dieta, diety lecznicze
fot. Shutterstock

Dietetyk radzi w Ann: Operacje bariatryczne u dzieci [ROZMOWA WIDEO]

Otyłość wśród dzieci to rosnący problem. Czy operacja bariatryczna to konieczność, kiedy inne metody zawiodą? Ile trwa taka operacja oraz z jakim ryzykiem się wiąże? Odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące operacji bariatrycznych udzieli w Ann chirurg dziecięcy dr n. med. Dominika Krakowczyk już w najbliższy wtorek! Zapraszamy do obejrzenia rozmowy wideo pełnej praktycznych wskazówek.

operacja bariatryczna
Fot. Shutterstock

Rozwód. Czy da się na niego przygotować siebie i dzieci? [WEBINAR]

Czy da się przygotować na rozwód? Jak powiedzieć bliskim o nadchodzących zmianach? Co zrobić, żeby dziecko rozstających się rodziców nie czuło, że jego cały świat się rozpada? O tym wszystkim rozmawialiśmy z psycholożką dr Beatą Rajbą podczas rozmowy na żywo w Klubie Dyskusyjnym.

Rozwód, dziecko i rozwód, jak przygotować się na rozwód, jak powiedzieć dziecku o rozwodzie, rozstanie rodziców
fot. Shutterstock

Warto wiedzieć z Ann: Biegi ultra

Biegi ultra to dyscyplina sportowa, która przyciąga coraz większe grono entuzjastów na całym świecie. To wyjątkowe wyzwania, które wymagają nie tylko wytrzymałości fizycznej, ale także silnej woli i determinacji. W biegach ultra dystanse przekraczają standardowe maratony i wynoszą zazwyczaj od 50 km do nawet 100 km i więcej. O swojej przygodzie z tą dyscypliną sportową opowie Marta Dębska – biegaczka długodystansowa.

na zdj. Marta Dębska, arch. prywatne

Edukacja Ann: Skaza białkowa u dzieci

Skaza białkowa, a właściwie atopowe zapalenie skóry, związane jest przede wszystkim z alergenami pokarmowymi, ale nie tylko. Głównym objawem choroby jest świąd i suchość skóry. W jakim wieku najczęściej występuje skaza białkowa? Jak leczyć dolegliwość u najmłodszych? Między innymi o tym będziemy rozmawiać z lek. Anną Nowicką, alergologiem i pediatrą.

fot. Shutterstock

Edukacja Ann: Niemowlę na basenie. Od czego zacząć i jak się przygotować?

Kiedy można zabrać dziecko po raz pierwszy na basen? To nie jest oczywiste! Należy wziąć pod uwagę stopień rozwoju malucha i odpowiednio się przygotować. Już w czwartek dowiesz się w Ann, jakie korzyści z pływania czerpie dziecko, dlaczego to jedna z pierwszych aktywności polecanych dla niemowląt oraz jak w sposób praktyczny przygotować siebie i dziecko na pierwszą wizytę na basenie. Konkretnych porad udzieli fizjoterapeutka dziecięca. 

niemowlę na basenie
Fot. Shutterstock

Fitness Ann: Trening na wewnętrzne uda [WIDEO WORKOUT]

W każdy piątek o 12.00 w aplikacji Ann Asystent Zdrowia spotykamy się z trenerką personalną. Najbliższy trening na naszą sylwetkę będzie opierał się głównie na wewnętrznej stronie ud, która jest zmorą dla wielu z nas. Ćwiczenia sprawią, że wysmuklimy nasze uda i wzmocnimy mięśnie nóg. Zapraszamy!

Trening na wewnętrzne uda
Na zdj. Magda Tyczka

Gotowanie Ann: Pipirrana de Jaén – świeża sałatka z pomidorów i papryki z dodatkiem tuńczyka [WIDEO]

Świeża sałatka z pomidorów i papryki z dodatkiem tuńczyka – to pochodzące z Andaluzji danie przygotowywane jest w Hiszpanii od wieku. Jak ją przygotować? Wszystkie tajniki wyjawi nasz ekspert, Adrian Stojewski, w ramach cyklu „Gotowanie Ann”. Zapraszamy do wspólnego przygotowania potrawy.

Pipirrana de Jaén - świeża sałatka z pomidorów i papryki z dodatkiem tuńczyka
fot. Adrian Stojewski

Quiz Ann: Choroby – czy poznasz je wszystkie?

W dzisiejszych czasach wiele chorób zagraża zdrowiu i życiu ludzi na całym świecie. W quizie Ann przedstawimy różne choroby, których objawy i przyczyny mogą być zaskakujące i trudne do rozpoznania. Czy uda Ci się prawidłowo odpowiedzieć, o jakie choroby chodzi? Sprawdź swoją wiedzę w Quizie Ann! Życzymy dobrych wyników i udanej zabawy!

Fot. Shutterstock

Magazyn Ann: Walka z przeciwnościami losu

23 lata temu uległ wypadkowi. Od tamtej pory poruszał się na wózku inwalidzkim. W ubiegłym roku przeszedł udar, zapalenie płuc, sepsę, był podłączony do respiratora, doszło także do zatrzymania akcji serca. Wrocławianin Paweł Parus rozegrał najważniejszy mecz w życiu. Społecznik, aktywista, założyciel pierwszego w Polsce Klubu Kibiców Niepełnosprawnych, wybudził się ze śpiączki, opuścił szpital i wrócił do domu – do żony i malutkiej córki. O walce z przeciwnościami losu i potędze miłości opowie w Ann już w najbliższą niedzielę.

fot. Shutterstock

To i jeszcze więcej w Ann

To tylko niektóre treści, jakie znajdziecie w Ann w nadchodzącym tygodniu. Zapraszamy do aktywnego śledzenia naszej aplikacji i serwisu. Zainstaluj Ann Asystent Zdrowia i bądź na bieżąco!

Więcej porad ekspertów, wywiadów oraz rozmów wideo w bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia