„Wyrolujmy razem raka”. Rolkarze zebrali pieniądze na magiczny dywan!

W minioną sobotę ludzie o wielkich sercach wzięli udział w akcji charytatywnej „Wyrolujmy razem raka!” organizowanej przez Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” we Wrocławiu. Wydarzenie wsparło zbiórkę na rzecz zakupu nowoczesnych pomocy multimedialnych, wspomagających terapię za pomocą tzw. Magicznego Dywanu dla kliniki onkologicznej „Przylądek nadziei”. Udało się zebrać 6391 złotych!

W sobotę, 23 października we Wrocławiu odbyła się akcja „Wyrolujmy razem raka”, podczas której uczestnicy przejechali 10 km tyłem, na rolkach wokół Stadionu Wrocław.

Wystartowało 63 zawodników. Przejechaliśmy łącznie 626 kilometrów, czyli 1253 kółka. W akcji wzięli udział nie tylko rolkarze, mający staż już ponad 20 lat, ale były też osoby, które dopiero 2-3 miesiące temu po raz pierwszy założyły rolki – mówi organizatorka akcji Daniela Winnicka.

Wyrolujmy Razem Raka” – cel osiągnięty

Celem akcji było przede wszystkim wsparcie małych pacjentów onkologicznych. Oprócz tego wydarzenie było połączone ze zbiórką pieniędzy na zakup „Magicznego dywanu” – urządzenia interaktywnego, które służyłoby pomocą dydaktyczną dla dzieci chorujących na raka. Wartość trzech pakietów pomocy terapeutycznej wynosi 5799 złotych, zaś udało się uzbierać 6391 złotych.

Jak stwierdza Daniela Winnicka – Przejazd tyłem jest symboliczny. Dzieci z chorobą onkologiczną długo przebywają w szpitalu, co może skutkować regresem rozwojowym. Jest im bardzo trudno potem wrócić do domu, szkoły czy przedszkola. Wydaje im się, że nie są na tym samym etapie, co ich rówieśnicy. Chcieliśmy tą akcją „Wyrolujmy razem raka” okazać, że wspieramy te dzieciaki. Pokazam im, że nie są same w tym trudnym czasie.

Wielka rolkowa rodzina

Inicjatywa Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” nie tylko wspiera chore dzieci, ale też łączy ludzi, przyciąga ich uwagę i oferuje niezapomniane emocje uczestnikom. – Byłam pod ogromnym wrażeniem. Przede wszystkim dlatego, że wszystkie szkółki rolkowe we Wrocławiu wzięły udział w naszej akcji. Ostatnie dwa kółka były dla mnie bardzo trudne, nie mogłam złapać równowagi. Zatem jak dojechałam, przepełniały mnie emocje, zaczęłam niezmiernie się cieszyć, tulić wszystkich – opowiada Wirtualnemu Klubowi Medycznemu organizatorka.

Wiosną znów Wyrolujmy razem raka”

Akcja charytatywna „Wyrolujmy razem raka” wywołała tak duże zainteresowanie, że niebawem zorganizowana zostanie kolejna. – Zaraz po zakończeniu akcji wszyscy pytali, kiedy będzie następna. I będzie! Na wiosnę zamierzamy znów „Wyrolować razem raka” – zdradza Daniela Winnicka.

Czytaj więcej w Wirtualnym Klubie Medycznym:

Autorka: Svitlana Slyvchenko, Wirtualny Klub Medyczny.

0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *