Witaminy i minerały wspomagające powrót do zdrowia

Rolą substancji odżywczych i witamin w diecie rekonwalescentów jest pomoc w regeneracji organizmu. Czasami jednak dostarczenie wszystkich niezbędnych składników wraz z pożywieniem jest sporym wyzwaniem. W takiej sytuacji można posiłkować się preparatami przygotowanymi specjalnie z myślą o specjalnych potrzebach żywieniowych pacjentów. Sprawdź, jak ułatwić sobie powrót do zdrowia!

Rola witamin i minerałów w czasie rekonwalescencji

Po przebytych infekcjach, w trakcie leczenia chorób przewlekłych, po operacjach i inwazyjnych terapiach organizm jest osłabiony i potrzebuje czasu na regenerację. Warto w tym okresie otaczać się szczególną troską. 

Prowadzenie spokojnego trybu życia, unikanie stresu i używek oraz odpowiednie żywienie to czynniki, które mogą przyspieszyć proces powrotu do zdrowia. Witaminy, które pełnią istotną funkcję w okresie rekonwalescencji to witamina C, E oraz witaminy z grupy B (biotyna, tiamina, kwas foliowy). Wspierają naturalne funkcje układu krwionośnego, pokarmowego, nerwowego i immunologicznego. Przeciwutleniacze uczestniczą w procesie usuwania wolnych rodników z organizmu, co sprzyja szybkiej regeneracji.

Niezwykle ważne w czasie rekonwalescencji jest dostarczanie cynku, który poprawia odporność. Warto uzupełniać żelazo (zapobiega anemii) i jod niezbędny do prawidłowego działania tarczycy, która produkuje hormony regulujące pracę całego narządu. 

Jak komponować dietę, by zapewnić szybki powrót do zdrowia?

Ważną rolę pełni prawidłowo skomponowana dieta. Posiłki rekonwalescentów muszą być delikatne i lekkostrawne, a także tak zaplanowane, by dostarczały odpowiednią dawkę substancji odżywczych, witamin i minerałów. W żywieniu można też stosować preparaty, które pomogą skutecznie uzupełnić niedobory powstałe w trakcie leczenia. Ma to ogromne znaczenie dla pacjentów onkologicznych, osób cierpiących na choroby metaboliczne, na dolegliwości ze strony układu pokarmowego oraz dla rekonwalescentów po operacji.

Materiał sponsorowany zawiera lokowanie produktu i usługi

Preparaty odżywcze zamiast posiłków lub jako cenne uzupełnienie diety

Podczas rekonwalescencji doskonale sprawdzają się produkty marki Nutridrink: https://www.allecco.pl/marka-nutridrink,dGg-aBE.html Zostały opracowane z myślą o osobach w trakcie leczenia i po jego zakończeniu. Napoje tego typu stanowią pełnowartościowy posiłek stosowany w przypadku znacznej utraty masy ciała pacjenta. Dostarczają organizmowi białka, tłuszcze i węglowodany oraz niezbędną porcję witamin i minerałów. 

Preparaty odżywcze mogą być zalecane osobom w trakcie i po chemio- lub radioterapii, a także seniorom, dzieciom i rekonwalescentom. Najlepiej sprawdzają się wtedy, gdy tradycyjne metody żywienia nie są efektywne. W zależności od zaleceń lekarza prowadzącego, można je stosować jako uzupełnienie diety lub jako pełnowartościowy jej zamiennik.

W licznych sytuacjach zdrowotnych standardowy sposób żywienia może okazać się niewystarczający. Warto wtedy posiłkować się suplementacją i specjalnymi preparatami odżywczymi. Dzięki nim skutecznie uzupełnisz dietę w czasie rekonwalescencji w niezbędne witaminy i minerały. 

Materiał sponsorowany zawiera lokowanie produktu i usługi

Serwis / aplikacja Ann nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, kompletność i jakość przedstawionych informacji. Roszczenia przeciwko wydawcy w zakresie szkód materialnych lub niematerialnych wynikłych z wykorzystania lub niewykorzystania podanych informacji bądź z wykorzystania nieprawidłowych lub niekompletnych informacji nie będą uwzględniane. Wyłączną odpowiedzialność za niezgodność z prawem, nieprawidłowość lub niekompletność informacji, a w szczególności za szkody spowodowane wykorzystaniem lub niewykorzystaniem tych informacji ponosi autor treści do której odsyła łącze lub odniesienie, a nie właściciel strony zawierającej łącza lub odniesienia do takiej strony.

0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *