Masaż Kobido – czym jest japoński masaż i po jakim czasie zobaczysz efekty?

Autorka: Svitlana Slyvchenko, Ann Asystent Zdrowia

Głębokie odżywienie skóry, rozluźnienie mięśni i powięzi, relaks – i to jeszcze nie wszystkie efekty, jakie daje masaż Kobido! Masaż Kobido inaczej nazywany jest też niechirurgicznym liftingiem twarzy. Jest to obecnie jeden z najpopularniejszych masaży twarzy. Czym dokładnie jest masaż Kobido i jak wygląda zabieg? Na co pomaga Kobido i po jakim czasie zobaczysz zmianę?

Kobido jest jednym z najstarszych japońskich masaży a słowo ,,kobido” oznacza drogę do piękna.

Masaż Kobido: na czym polega?

Masaż Kobido to inaczej mówiąc niechirurgiczny lifting twarzy. Jest to intensywny masaż twarzy, szyi i dekoltu, który działa na głębokie struktury skóry. Masaż Kobido to naturalna alternatywa dla medycyny estetycznej oraz różnych zabiegów ingerencyjnych. Jego korzenie wywodzą się z techniki medycznego masażu ze wschodniej Azji oraz tradycyjnego masażu japońskiego. To właśnie w Japonii w 1472 roku ówczesna cesarzowa, chcąc zachować swoje piękno na dłużej, poprosiła o stworzenie specjalnego zabiegu.

Japoński masaż twarzy Kobido często porównywany jest do zabiegu chirurgicznego, w którym zamiast skalpela największą rolę odgrywają dłonie masażysty. Składa się on z ponad 50. do nawet 100. ruchów, które to obejmują elementy akupresury, masażu powięziowego, rozciągania, pocierania i głaskania.

Do masażu z elementami Kobido nie używa się olejków, a także innych tłustych konsystencji. Uważa się, że jest to jedna z najtrudniejszych technik masażu na świecie. 

Pobierz bezpłatną aplikację Ann Asystent Zdrowia i zadbaj o swoje zdrowie już dziś!

Jak wygląda sesja masażu Kobido?

Masaż jest wykonywany za pomocą kombinacji szybkich i wolnych ruchów dłoni, które są ostrożnie prowadzone przez skórę twarzy, szyi i górnej części klatki piersiowej.  Co w efekcie poprawia głęboką cyrkulację tych obszarów. Charakterystyczną cechą masażu Kobido jest szybkość, z jaką terapeuta wykonuje zabieg.

Warto zaznaczyć, że masaż Kobido składa się z kilku etapów, polegających na intensywnych ruchach, które mogą na początku wywoływać pewien dyskomfort. Pierwszym etapem jest demakijaż. Przed przystąpieniem do masażu skórę oczyszcza się z makijażu lub jego resztek oraz innych zanieczyszczeń. Kolejnym krokiem jest masaż tkanek głębokich.

W zależności z jaką dolegliwością bólową czy problemem estetycznym pacjent zgłasza się do gabinetu, warto dobrać indywidualne techniki, które będą dla niego pomocne. Następnie wykonuje się głęboki masaż relaksujący, drenaż limfatyczny oraz lifting twarzy. Ostatnim etapem masażu jest akupresura, polegająca na uciskaniu odpowiednich miejsc w obrębie twarzy pacjenta.

Po masażu można zobaczyć zaczerwienienie skóry. Nie warto się tym przejmować. Jest to normalna reakcja skóry na masaż, która zwykle ustępuje po kilku godzinach. 

Kobieta w gabinecie kosmetologicznym poddaje się masażowi Kobido
Na czym polega masaż Kobido? Fot. David Pereiras / Shutterstock,com

Ile trwa masaż Kobido?

Warto zaznaczyć, że masaż, w którym stosujemy techniki liftingujące, wykonuje się głównie na twarzy. Można je jednak również zastosować np. na szyi lub dekolcie.

W profesjonalnym salonie urody i gabinecie masaż Kobido trwa około 60 – 90 minut. Czas się zmienia w zależności, czy wykonujemy masaż wyłącznie twarzy, szyi i dekoltu, czy również obejmuje on kark i górną część pleców.

Jak często wykonywać masaż?

Efekty masażu Kobido możemy zauważyć już po pierwszej sesji, jednakże znikają one dość szybko. A więc ważne jest utrzymanie pewnej regularności w zabiegach. Masaż Kobido wykonywany przez specjalistę powinien odbywać się minimum co 2-3 tygodnie. Najlepiej zaplanować 12 sesji masażu. Jeśli zaś probujemy robić go samodzielnie, warto powtarzać masaż raz, a nawet dwa razy w tygodniu.



Masaż Kobido: efekty

Masaż Kobido ma wiele pozytywnych efektów. Wpływa korzystnie na wygląd twarzy i kondycję skóry. Regularne wykonywanie masażu prowadzi do naturalnego efektu odmłodzenia oraz niweluje napięcia mięśni twarzy, które powodują powstawanie zmarszczek mimicznych. Dzięki pracy na głębokich strukturach mięśni, zmniejszają się też widoczne efekty starzenia się skóry. Masaż kobido zapobiega również ich pogłębianiu.

Ponadto masaż może spowodować, że owal twarzy zostanie wyraźnie uniesiony, zmniejszą się zmarszczki, a skóra będzie wypoczęta, rozbudzona i zrewitalizowana. Masaż Kobido wpływa też na pobudzenie metabolizmu komórkowego oraz poprawia krążenie krwi, dzięki czemu regeneracja przebiega dużo szybciej. Regularne zabiegi przyczynią się do zmniejszenie opuchlizn i worków pod oczami i zniwelowanie efektu opadających policzków.

Masaż Kobido - masaż twarzy
Masaż jest wykonywany powolnymi i kojącymi ruchamiFot. dekazigzag / Shutterstock

Wskazania i przeciwwskazania: masaż Kobido

Masaż Kobido jest dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na młodym wyglądzie i jednocześnie nie są przekonane do stosowania inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Wskazaniem do masażu jest zlikwidowanie napięć mięśniowych w obrębie głowy, szyi oraz karku oraz eliminacja stresu. Ten zabieg sprawdzi się także u osób, które bardzo dużo schudły i widzą u siebie nadmiar skóry.

Chociaż ta japońska metoda masażu jest polecana dla większości z nas, nie warto jednak zapominać o przeciwwskazaniach. Należą do nich przede wszystkim ostre stany zapalne organizmu i skóry, ekstrakcje zębowe, stany ropne około zębowe, jak również trądzik różowaty, gdy jest w fazie zaostrzenia.

Ponadto po zabiegach medycyny estetycznej należy odczekać w zależności od zabiegu od 2 tygodni do nawet 3 miesięcy.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarcza się jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Więcej ciekawych materiałów w Ann:

0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *