Turbo spalanie. Intensywny trening na odchudzanie [PODCAST ANN] 

Turbo spalanie to trening interwałowy, którego celem jest szybka utrata tkanki tłuszczowej. Wpływa nie tylko na utratę zbędnych kilogramów, ale również poprawia naszą kondycję. Jednak nie każdy może go uprawiać. O tym, na czym dokładnie polega, kto może uczestniczyć w zajęciach i dlaczego warto zacząć z nim przygodę, opowiedziała Aneta Frąckowiak, instruktorka fitness. 

Turbo spalanie. Warto uzupełnić ćwiczenia stretchingiem 

Karolina Bielawska, Ann Asystent Zdrowia: Na czym polega turbo spalanie? Jest to trening interwałowy. Wyjaśnijmy, czym są ćwiczenia interwałowe. 

Aneta Frąckowiak, instruktorka fitness: Turbo spalanie to trening aerobowy, który podnosi bardzo mocno tętno i angażuje wiele partii mięśniowych. Jest skierowany do osób, które już mają doświadczenie z fitnessem, dlatego, że ćwiczenia wykonujemy bardzo szybko i nie ma czasu na to, aby zastanawiać się, czy dobrze je wykonujemy.  

Posłuchaj całej rozmowy PODCAST: Turbo spalanie

A jak wyglądają zajęcia? Możesz podać przykładowe ćwiczenia? 

Każdy instruktor ma swój system prowadzenia zajęć. W moim przypadku wygląda to tak, że mamy pięć bloków, które składają się z trzech ćwiczeń powtarzanych trzy razy w seriach po trzydzieści sekund. Często są to ćwiczenia mieszane – aerobowe, czyli szybkie nóżki i bieg bokserski przeplatane trochę mniej podnoszącymi tętno – przysiadami czy wyskokami. Czasem są to też ćwiczenia siłowe z hantlami. Ostatni blok jest poświęcony brzuchowi. 

Jak długo trwa trening i jak często ćwiczyć, żeby efekty były widoczne?

Top zależy od stopnia zaawansowania. Średnio trening trwa 50 minut. Nie powinien przekraczać godziny zegarowej, bo jest na tyle intensywny, że musimy pozwolić naszemu organizmowi się zregenerować. Co do częstotliwości – osoby zaawansowane mogą ćwiczyć częściej, początkujące – mogą zacząć od sprawdzenia, czy im się trening podoba i stopniowo zwiększać częstotliwość.

Jakimi ćwiczeniami warto uzupełniać turbo spalanie? 

Swoim uczestnikom zalecam zostanie na dodatkowych zajęciach stretchingu. Rozgrzewka i rozciąganie są kluczowe, bo pomagają uniknąć kontuzji. Natomiast biegacze nie powinni uczęszczać na zajęcia zbyt częśto. Raz w tygodniu w zupełności wystarczy, jeśli biegamy regularnie. 

Posłuchaj całej rozmowy PODCAST: Turbo spalanie

Cała rozmowa na temat turbo spalania w bezpłatnej aplikacji Ann lub po zalogowaniu na stronie!

Czytaj więcej w Ann:

0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *