Trendy fitness 2024. Poznaj najważniejsze z nich!

Autorka: Aleksandra Mazur, Ann Asystent Zdrowia

Wearable Technology, aplikacje treningowe, treningi personalne czy ćwiczenia dla seniorów to jedne z wielu trendów fitness na rok 2024, wybranych przez American College of Sports Medicine (ACSM). Trendy fitness są przede wszystkim odpowiedzią na potrzeby odbiorców na całym świecie. Na czym dokładnie polegają i jak nie zostać w tyle z trendami? Przeczytaj w Ann!

Trendy fitness – Wearable Technology

Wearable Technology to od kilku lat jeden z najważniejszych trendów w branży fitness. Czym dokładnie jest? To ogólna nazwa dla urządzeń takich jak smartwatche, opaski fitness czy pulsometry. Służą one m.in. do śledzenia aktywności fizycznej i pomiaru tętna. Pokazują liczbę spalonych kalorii podczas treningu, ilość kroków, a także zapisują nasze wyniki sportowe. Co ciekawe, smartwatche czy opaski sportowe cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród osób młodych, ale też wśród seniorów.

Mężczyzna na bieżni patrzy w smartwatch.
Smartwatche i opaski sportowe zachęcają do zdrowego trybu życia/fot. Ljupco Smokovski/shutterstock.com

Trendy fitness – trenerzy personalni

Niezwykle popularne w ostatnich latach są także treningi personalne. Są one skierowane nie tylko do sportowców czy osób stawiających na odchudzanie. Trening personalny wybierają też osoby, które pragną poprawić wygląd swojej sylwetki oraz wzmocnić mięśnie. Zawód trenera personalnego także cieszy się dużą popularnością, w związku z czym nietrudno znaleźć odpowiednią osobę, która pomoże nam osiągnąć założony cel.

Treningi dla osób starszych w klubach fitness

Coraz więcej starszych osób jest świadomych, jak ważny wpływ na ich zdrowie fizyczne oraz psychiczne ma aktywność fizyczną. Dlatego też popularne stają się treningi dla seniorów, znajdujące się w ofercie większości klubów fitness. Tego typu treningi są specjalnie dostosowane do starszych osób. Wiele z nich jest również dostępnych online, dzięki czemu seniorzy mogą wykonać trening w domowym zaciszu.

Seniorzy ćwiczą w domu fitness.
Coraz więcej programów treningowych skierowanych jest dla seniorów/fot. pics five/shutterstock.com

Trendy w branży fitness – trening dla młodzieży

Otyłość jest chorobą cywilizacyjną, która coraz częściej dotyka dzieci i młodzież. W związku z tym kolejny trend na rok 2024 to programy fitness dla najmłodszych. Aktywność fizyczna rozwija nie tylko umiejętności motoryczne, ale także społeczne.

Aktywność fizyczna a zdrowie psychiczne

Kolejnym ważnym trendem w branży fitness są wszelkie aktywności poprawiające zdrowie psychiczne. Troska o dobrostan psychiczny jest niezwykle ważna dla osób w każdym wieku. Aktywność fizyczna to doskonały sposób na poprawę samopoczucia oraz wzmocnienie naszej psychiki. Co więcej, regularne ćwiczenia – zarówno trening siłowy, jak i treningi cardio mogą zapobiec wielu zaburzeniom psychicznym.Aplikacje fitness

Kolejnym ważnym trendem związanym z rozwojem technologii jest popularność aplikacji treningowych. Wybór aplikacji jest bardzo duży – oferują one zarówno spokojne ćwiczenia rozciągające, pilates oraz sesje jogi, jak i treningi całego ciała czy treningi siłowe. Warto wiedzieć, że dostęp do wielu z nich jest bezpłatny. Dzięki temu możemy wykonać profesjonalny trening nie tylko na siłowni, ale też we własnym domu.

Aplikacja Ann Asystent Zdrowia

Przykładem bezpłatnej aplikacji, która ułatwia Ci uporządkowanie i kontrolowanie zdrowia, odżywiania oraz aktywności fizycznej jest Ann™ Asystent Zdrowia. Podzielona jest ona na 3 strefy: ZDROWIE, ODŻYWIANIE, FITNESS. Poza funkcjonalnościami pomagającymi w codziennym dbaniu o siebie i bliskich, użytkownicy mają dostęp do autorskich artykułów naszych dziennikarzy oraz ekspertów różnych specjalizacji, rozmów wideo, podcastów, dyskusji na żywo, kursów gotowania, a także zajęć fitness i jogi. 

W panelu ZDROWIE zarejestrowani użytkownicy aplikacji Ann™ bezpłatnie otrzymują pakiet narzędzi, ułatwiających kontrolę stanu zdrowia.  

KARCIE PACJENTA znajdziesz:

  • kalendarz przyjmowania leków,
  • notatnik z najważniejszymi danymi swoich lekarzy,
  • kalendarz wizyt u lekarza,
  • cykle pomiarów, gdzie możesz monitorować zawartość cukru w organizmie, ciśnienia krwi, wagę, tętno oraz temperaturę ciała.

Pobierz już teraz bezpłatną aplikację Ann Asystent Zdrowia w Google Play i App Store

*Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Więcej ciekawych materiałów w Ann:

0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *