Stretching dla seniorów [WIDEO WORKOUT]

Trenerka: Magdalena Tyczka, Ann Asystent Zdrowia

Ruch jest bardzo ważny niezależnie od wieku. Także seniorzy powinni pamiętać o systematycznym ruchu, aby na dłużej zachować swój wigor. Często wystarczy tylko kilkanaście minut dziennie, żeby poczuć się lepiej! Osobom starszym bardzo często zaleca się ćwiczenia rozciągające, czyli tzw. stretching. Ćwiczenia te mają na celu rozciągnięcie mięśni oraz rozruszanie stawów. Trenerka personalna Ann, Magdalena Tyczka zaprasza wszystkich seniorów na wspólny trening!

Fitness Ann: Stretching dla seniorów

Warto pamiętać, że u seniorów z czasem dochodzi do zwiotczenia mięśni, a także do utraty standardowej ruchomości stawów. Dzięki ćwiczeniom rozciągającym, które dzisiaj dla Was przygotowaliśmy, poczujecie się zdecydowanie lepiej! Zalety tych zajęć to:

  • uelastycznienie mięśni
  • wzmocnienie ścięgien i ruchomości stawów
  • poprawa giętkości i koordynacji ruchowej
  • nauka prawidłowego oddychania i odprężenia
  • pozbycie się nadmiernego napięcia mięśniowego i bólu, np. bólu pleców, przykurczu mięśni.

Dzisiaj do wspólnych ćwiczeń zapraszam seniorów. Sprawimy, że poczujecie się lepiej, poczujecie się odprężeni. Rozruszamy nasze mięśnie, a także stawy i sprawimy, że będziecie mieć super humor po zajęciach – mówi trenerka Magdalena Tyczka na początku treningu w bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Więcej ciekawych materiałów znajdziesz w bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia lub po zalogowaniu na stronie

Zaczniemy sobie od marszu. Unosimy sobie wysoko na zmianę kolanka no góry. Ręce możemy sobie zostawić na bioderkach. Pamiętamy, że oddychamy cały czas głęboko, do tych ćwiczeń możemy puścić sobie swoją ulubioną muzykę – tak, żeby się zrelaksować, odprężyć i zrobić coś wspaniałego dla siebie […] Odkładamy nóżki, stajemy sobie szeroko i przechodzimy sobie do jednej strony, rękę unosimy do góry – pokazuje trenerka w pełnej wersji wideo, dostępnym wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

fragment zajęć w aplikacji Ann Asystent Zdrowia

Wyciągamy się do góry, otwieramy się szeroko i ręce teraz do przodu przenosimy sobie. I jedną rękę maksymalnie do tyłu i patrzymy za ręką do tyłu. Powrót i druga strona, powrót i jeszcze raz – do tyłu pierwsza ręka. Powrót i druga ręka. Przenosimy sobie teraz ręce na biodra, przechodzimy delikatnie do jednej strony, wracamy, i do drugiej – pokazuje w wideo dostępnym dla Użytkowników Ann.

Jak odpowiednio wykonać te ćwiczenia? Sprawdź! Cały trening Ann Fitness już jest dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia, a także po zalogowaniu na stronie.

Treningi Ann Fitness

Kolejne treningi Fitness znajdziesz w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy piątek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Dzięki instrukcjom specjalisty dowiesz się, jak we własnym domu, a także bez użycia drogiego sprzętu, zadbać o kondycję i zdrowie. Dzięki Ann masz wideo zawsze w kieszeni i pod ręką.

Bezpłatne materiały dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia dla zarejestrowanych Użytkowników.

Tam oprócz treningów, czy zajęć jogi, znajdziecie też praktyczne funkcje, na przykład:

  • pomiary wagi;
  • kontrola ciśnienia;
  • lista zażywanych leków;
  • interakcje między lekami.

Sprawdź więcej i polub nasz profil na Facebooku oraz na Instagramie.

Znajdź więcej w aplikacji Ann:

0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *