Trwa rekrutacja na studia medyczne

Data i czas rozpoczęcia
Liczba miejsc 5
rekrutacja na studia medyczne
mat. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

Miesiące wakacyjne to tradycyjnie w całej Polsce rekrutacje na wszelkiego typu uczelnie. Trwa również rekrutacja na studia medyczne. Pandemia koronawirusa pokazała, że medycy są szczególnie potrzebni i dlatego w tym roku wiele kierunków jest bardziej obleganych niż zwykle. Potrzeby też są jednak duże. Rekrutację nadal prowadzi między innymi Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

Rekrutacja na Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Trwa rekrutacja na studia medyczne, a kandydaci na studia we Wrocławiu mają kolejną szansę, by rekrutować na studia licencjackie stacjonarne w zakresie zdrowia publicznego i studia niestacjonarne z pielęgniarstwa. To nie jedyne kierunki, które będzie można podjąć jeszcze w tym roku, ale na rejestrację na nie trzeba poczekać do 8 września.

Rekrutacja na studia 2021. Ile osób na miejsce?

Największe emocje towarzyszą co roku ogłoszeniu list rankingowych na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie. Nie inaczej było w tym roku. Ponad 9 tys. osób walczy o miejsce na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Limit wypełniono już na położnictwie i ratownictwie medycznym – informuje uczelnia w komunikacie prasowym. Na kierunku zdrowie publiczne (studia stacjonarne) i pielęgniarstwie (niestacjonarne) właśnie trwa rejestracja na II nabór. Na pozostałych kierunkach do 8 września trwa zapełnianie pojedynczych miejsc z list dotychczas zgłoszonych kandydatów.

16 sierpnia zakończyła się też rejestracja kandydatów na studia II stopnia – mówi Anna Tumidajewicz z Działu Marketingu UMW. – Łącznie ponad 300 osób zgłosiło się na pielęgniarstwo, położnictwo, dietetykę i zdrowie publiczne. Największa konkurencja dotyczyła dietetyki, sporą popularnością cieszyło się również pielęgniarstwo w obu trybach, stacjonarnym i niestacjonarnym.

Na jakie studia wciąż można się dostać?

W tym roku Uniwersytet Medyczny rozdzielił rekrutację na studia stacjonarne i niestacjonarne na kierunkach lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmacji i analityce medycznej. Osoby gotowe podjąć studia płatne na tych kierunkach, mogą się zarejestrować w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów w dniach 8-14 września.

Do 29 sierpnia można rejestrować się na studia z zakresu zdrowia publicznego (studia stacjonarne) i pielęgniarstwo (niestacjonarne) – dodaje Anna Tumidajewicz. – O tym czy na pozostałych kierunkach ruszy II nabór uczelnia poinformuje 8 września na stronie rekrutacja.umw.edu.pl.

Trwają również nabory na studia podyplomowe. Na studia uzupełniające dla osób wykwalifikowanych na Wydziale Farmaceutycznym można się zgłaszać już tylko do 31 sierpnia. Logopedia i neurologopedia na Wydziale Nauk o Zdrowiu będą przyjmowały kandydatów aż do wypełnienia limitu miejsc.

Rekrutacja na studia medyczne kontakt

Pytania dotyczące oferty studiów i przebiegu rekrutacji można kierować do Anny Tumidajewicz z Działu Marketingu UMW anna.tumidajewicz@umed.wroc.pl lub pod numerem telefonu: 885 420 489.

mat. UMW
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *