Pozycje balansowe na jednej nodze [WIDEO WORKOUT]

Alina Pawela trenerka jogi
Trenerka: Alina Pawela, Ann Asystent Zdrowia

Zacznij nowy rok z jogą! To aktywność fizyczna, która działa korzystnie nie tylko na ciało, ale także na umysł – wyciszając i odprężając. Dziś zapraszamy na sesję, która wzmocni Twoje stopy oraz całe nogi. Dodatkowo ćwiczenia wpłyną pozytywnie na układ nerwowy i poprawę koncentracji. Pozycje balansowe na jednej nodze wzmacniają również poczucie stabilności. Koniecznie zobacz cały trening z Aliną Pawelą!

Joga Ann – trening z Aliną Pawelą

Alina Pawela pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy podłoga, mata lub krzesło! Tym razem mamy dla Was sesję dla balansu.

– Dzień dobry, z tej strony Alina Pawela dla portalu Ann Zdrowie. Dzisiejsza sesja będzie sesją dla wzmocnienia i stabilności nóg. Będzie to sesja, w której dużo będziemy stać na jednej nodze – zapowiada instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia. Każdy znajdzie dla siebie ciekawy zestaw praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji. Pobierz bezpłatną aplikację Ann Asystent Zdrowia i zadbaj o swoje zdrowie już dziś!

Pozycje balansowe

– Zaczynamy od rozgrzewającego, prostego – wydawałoby się – ćwiczenia, gdzie unosimy pięty do góry. Zanim zaczniemy unosić pięty, uniesiemy jeszcze palce stóp, rozczapierzymy je mocno na boki, wydłużymy. I takie wydłużone opieramy o podłogę. Sprawdźcie sobie też, żeby krawędzie stóp były równolegle do siebie. Spójrzcie też na momencik na moje kostki – nie powinny zapadać nam się do środka. Unosimy wewnętrzne łuki stóp do góry, pracując wewnętrznymi mięśniami nóg. I teraz mamy doczepiane całe stopy do ziemi i najzwyczajniej w świecie unosimy pięty do góry – pokazuje instruktorka jogi.

Alina Pawela pokazuje jak prawidłowo wykonać ćwiczenie.

– Zostajemy teraz na prawej stopie. Splatamy palce dłoni i chwytamy lewe kolano. Trzymając lewe kolano, unosimy mostek do góry, barki delikatnie w dół. Teraz staramy się balansować. Czasami może być to na początku trudne, ale próbujemy. Spróbujcie nie stać w ten sposób, że odchylacie plecy do tyłu, tylko trzymamy barki i biodra w jednej linii tłumaczy Alina Pawela.

Instruktorka jogi pokazuje jak wykonać kolejne ćwiczenie.

Jak prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Jak systematycznie praktykować jogę, a także jak ważny jest w niej oddech i spokój? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Aliną Pawelą jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi w Ann

W serwisie Ann znajdziecie więcej ciekawych treningów jogi. Alina Pawela przygotowała zestaw praktyk dla kobiet w ciąży. Katarzyna Kamińska zachęca do treningów rozluźniających ciało. Poznaj tajniki jogi i odkryj jej zalety.

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *