Niezbędne aplikacje w telefonie na wakacyjny wyjazd [TOP 5 ANN]

Do wakacji zostało jeszcze trochę czasu, ale zanim się odwrócicie, już przyjdzie lato i piękna, słoneczna pogoda. Odpowiednio dobrane aplikacje w smartfonie potrafią ułatwić życie, dlatego też zespół aplikacji Ann Asystent Zdrowia przygotował dla Was niezbędne aplikacje w telefonie na wakacyjny wyjazd. Sprawdźcie, jakie apki dla Was wybraliśmy!

Aplikacje, które Wam polecamy mogą okazać się nieocenione w celu skontaktowania się ze Służbami Ratunkowymi działającymi w naszym kraju, skorzystania z nawigacji w trybie offline, czy też w przypadku bardziej prozaicznych powodów, jak chociażby konieczność opłacenia miejsca parkingowego w obcym mieście.

Miej zdrowie zawsze w kieszeni dzięki aplikacji Ann Asystent Zdrowia. Dostępna w Google Play i App Store. Rejestracja i korzystanie z aplikacji są bezpłatne.

Numer 1: RATUNEK

Aplikacja RATUNEK powstała z myślą o osobach, które chcą w jednym miejscu móc skorzystać z pomocy Ochotniczych Służb Ratowniczych GOPR, TOPR, MOPR czy WORP, działających na terenie całego kraju. Aplikacja jest dostępna dla użytkowników zupełnie za darmo i wyposażona jest dodatkowo w moduł GPS. Aby skorzystać z aplikacji musimy włączyć najpierw usługi lokalizacji, aby ratownicy mogli ustalić w jakim miejscu dokładnie się znajdujemy. Co ciekawe, aplikacja jest w stanie pomóc nam również w przypadku braku zasięgu w telefonie. W takich sytuacjach aplikacja sama z siebie stara się połączyć telefonicznie z ratownikami, a gdy to się nie uda, wysyłany jest SMS z lokalizacją osoby potrzebującej pomocy.

– Aplikacja RATUNEK dedykowana jest nie tylko turystom, ale też pracownikom leśnym czy grzybiarzom. Tak naprawdę jest ona stworzona dla każdego. Z aplikacji można skorzystać w razie zabłądzenia, wypadku czy też urazu. Ratownicy zawsze są do dyspozycji i przygotowani na wezwanie pomocy. System w aplikacji potrafi określić położenie danej osoby z dokładnością do nawet jednego metra. Ludzie często z niej korzystają i otrzymujemy od nich wiele zgłoszeń. Niektóre z nich jesteśmy w stanie rozwiązać zdalnie, w innych przypadkach wysyłane jest wsparcie do osób potrzebujących – tłumaczy w rozmowie z Ann Patryk Łobaza z bieszczadzkiej grupy GOPR.

niezbędne aplikacje w telefonie na wakacyjny wyjazd

Numer 2: Maps.me

W świadomości większości z nas w temacie nawigacji GPS króluje Google Maps. Maps.me jest oczywiście mniej znaną aplikacją, co nie oznacza oczywiście, że nie ma ona żadnych zalet! Maps.me w przeszłości uratowało już bowiem tysiące ludzi podczas podróży rowerem czy samochodem, ponieważ jest to aplikacja, z której można korzystać w trybie offline.

Podczas wakacyjnych wypraw często zdarza się, że jesteśmy w miejscu, w którym nie mamy dostępu do internetu z powodu braku zasięgu. W takich przypadkach aplikacja maps.me jest nieoceniona, ponieważ zupełnie za darmo oferuje nam dostęp do darmowych map. Jak skorzystać z tej aplikacji? To banalnie proste! Wystarczy pobrać na pamięć telefonu mapę interesującego nas kraju, a później w momentach kryzysowych, skorzystać z usług aplikacji! Aplikacja generalnie ma bardzo podstawowe funkcje, ale jej główną zaletą nie jest funkcjonalność, a możliwość korzystania z niej w trudnych sytuacjach, które często nam się przytrafiają podczas wakacyjnych wojaży.

niezbędne aplikacje w telefonie na wakacyjny wyjazd

Numer 3: mPay

Darmowa aplikacja mPay to świetna opcja dla osób, które są w obcym mieście i martwią się o to, w jaki sposób zakupią bilety komunikacji miejskiej lub zapłacą za parkowanie na płatnym parkingu. W aplikacji oprócz wyżej wspomnianych możliwości można także kupić m.in. bilety wstępu do takich miejsc jak chociażby Tatrzański Park Narodowy czy ZOO w Warszawie.

Aby skorzystać z aplikacji konieczne jest jedynie podpięcie swojej karty bankowej i zadbanie o to, aby mieć na niej środki do przeprowadzenia płatności. Co ciekawe, od niedawna aplikacja umożliwia także wygodne płatności za przejazdy autostradami w całym kraju, także w nowym systemie e-TOLL, obowiązującym na odcinkach autostrady A2 i A4. Jeśli jedziecie na wakacje i boicie się o to, jak zapłacicie za autobus czy parkowanie, to aplikacja mPay szybko przyjdzie Wam z pomocą!

Numer 4: Meteoblue

Aplikacja mało popularna w naszym kraju, a jednak niezwykle przydatna podczas wakacji. Meteoblue to aplikacja, która przedstawi wam dokładną prognozę pogody dla najbliższego wam miejsca. W aplikacji wgranych jest aż 6 milionów lokalizacji, dlatego też dzięki Meteoblue praktycznie w każdym miejscu na świecie będziecie mogli sprawdzić informacje o czekającej na was temperaturze, prędkości wiatru i opadach.

Aplikacja umożliwia również sprawdzenie warstw chmur na niebie, co pozwala na dokładniejsze sprawdzenie prawdopodobieństwa wystąpienia opadów w danym miejscu. To niezwykle funkcjonalna aplikacja, która przyda się każdemu podróżnemu!

Numer 5: Aplikacja Ann™ Asystent Zdrowia. Zdrowie w telefonie

Nasz ranking zamyka aplikacja Ann Asystent Zdrowia.

Twój Asystent Zdrowia Ann pomoże Ci monitorować swój organizm i regularnie dbać o własne zdrowie. To niezastąpiona pomoc przy obecnym, zawrotnym tempie życia, w którym łatwo można coś pominąć lub o czymś zapomnieć, a przecież zdrowie i leczenie to kwestie priorytetowe – czytamy na stronie aplikacji.

Aplikacja Ann podczas wyjazdów wakacyjnych umożliwi Ci ustawienie czasu przyjmowania leków i wskaże jaką dawkę przygotować. Ponadto przypomni o zaplanowanych wizytach lekarskich, o których mógłbyś zapomnieć podczas wakacyjnego odpoczynku. W aplikacji można także zapisać wyniki mierzenia poziomu cukru lub ciśnienia, co może okazać się pomocne podczas wizyty lekarskiej na wakacjach, gdy nie będziesz miał dostępu do danych od swojego lekarza.

Już w lutym za pomocą aplikacji będzie można skanować także produkty spożywcze w sklepach. Dzięki Ann Asystent Zdrowia dowiecie się tym samym, jakie składniki zawierają kupowane przez was produkty za granicą i jak wpływają one na wasz organizm.

Zapraszamy do pobrania bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia na swój telefon. Aplikacja dostępna w Google Play i App Store.

Miej zdrowie zawsze w kieszeni dzięki aplikacji Ann Asystent Zdrowia. Dostępna w Google Play i App Store. Rejestracja i korzystanie z aplikacji są bezpłatne.

Autor: Sebastian Kaniewski / Ann Asystent Zdrowia

Czytaj więcej w Ann:

0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *