Na co pomaga rehabilitacja ortopedyczna i sportowa?

Korzystanie z rehabilitacji w przypadku problemów z układem ruchu jest niezbędne, aby ponownie odzyskać sprawność i radość z funkcjonowania. Pomoc specjalistów daje możliwość uniknięcia bólu, rozwoju kontuzji, a także pozwala zwiększyć zakres ruchów w stawach. Rehabilitacja prowadzona pod okiem ekspertów to gwarancja dobrych efektów i powrotu do pełnej sprawności. Z tego też powodu, warto skierować się do renomowanych klinik, które zajmują się tego rodzaju problemami i działają od wielu lat. Przedstawiamy najczęstsze problemy, z którymi warto udać się na rehabilitację.

Rehabilitacja pomaga zwalczyć przewlekłe bóle kręgosłupa

Siedzący tryb życia sprawia, że wiele osób ma problem z kręgosłupem. Przewlekły ból w znacznym stopniu wpływa na radość z funkcjonowania i odbiera zadowolenie z życia. Problem wymaga natychmiastowej reakcji pod okiem specjalistów. Dobrze dobrany program rehabilitacji daje możliwość zniwelowania bólu, poprawienia elastyczności kręgosłupa i odzyskanie radości z funkcjonowania. Regularnie prowadzony daje możliwość wyrobienia pozytywnych nawyków w codziennych czynnościach, co skutkuje prawidłowym dbaniem o narząd ruchu podczas standardowego funkcjonowania.

Wcześnie rozpoczęta rehabilitacja pozwala również uniknąć poważnych zwyrodnień. Sprawia, że interwencje medyczne nie będą konieczne, a ból nie stanie się bardzo dokuczliwy. Sam proces rehabilitacji pod okiem specjalistów przebiega na jasnych zasadach i nie jest bardzo wymagający. Każdy program jest dostosowany do indywidualnych możliwości pacjenta.

Rehabilitacja ruchowa przy problemach u sportowców

Rehabilitacja stawu kolanowego, mężczyzna na kozetce, rehabilitant stojący obok / źródło zdjęcia: freepik.com, dostarczone przez reklamodawcę

Zerwane lub uszkodzone więzadło krzyżowe to częsty problem zwłaszcza u sportowców. Gwałtowne ruchy i przeciążenia sprawiają, że może dojść do uszkodzenia więzadła, co ostatecznie ogranicza możliwość poruszania się. Pierwszym krokiem jest zabieg rekonstrukcji, a następnie postawienie na rehabilitację pod okiem terapeutów zajęciowych. Eksperci na podstawie stanu zdrowia i potrzeb pacjenta oferują indywidualnie opracowany plan rehabilitacji. Ma na celu pomóc w odbudowaniu wszystkich połączeń i wzmocnienia więzadeł, aby ponownie możliwe było uprawianie sportu i sprawne poruszanie się. Właściwie prowadzona terapia manualna to pewność, że więzadło krzyżowe odpowiednio się zregeneruje.

Zabiegi fizykoterapeutyczne mogą być konieczne również przy takich problemach jak łokieć tenisisty. Budowa stawu sprawia, że stale narażony na przeciążenia może tracić swoją pierwotną ruchomość. W takim przypadku niezbędna jest odpowiednia rehabilitacja lecznicza, która niweluje ból i zwyrodnienia.

Pomoc rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej dla osób starszych

Rehabilitacja może być również korzystnym rozwiązaniem dla seniorów. Osoby po udarze mózgu dzięki rehabilitacji mogą ponownie radzić sobie w życiu społecznym i samodzielnie się poruszać. Kompleksowe działania pomagają wzmocnić mięśnie i zwiększyć ruchomość w stawach. Pomagają zarówno osobom sparaliżowanym, jak i borykającym się z innymi schorzeniami. Mogą to być np. przewlekłe wady postawy. Seniorzy chcący zwiększyć jakość życia powinni, jak najszybciej udać się do specjalistów. Postawienie na pole elektromagnetyczne i różne rodzaje rehabilitacji gwarantuje doskonałe efekty.

Gdzie szukać specjalistycznej pomocy?

Właściwa rehabilitacja to klucz do poprawy komfortu życia. Doświadczeni terapeuci zajęciowi wyposażeni w odpowiedni sprzęt są w stanie udzielić bardzo szerokiej pomocy. Rehabilitacja ortopedyczna i sportowa dzięki temu przynosi ulgę dla pacjentów. Bez względu, czy problemem są wady postawy, przewlekły ból kręgosłupa, problemy neurologiczne, torbiel Bakera, czy przebyte operacje, można liczyć na fachowe wsparcie. Fizjoterapeuci rozpoznają problem i dobiorą najbardziej skuteczne metody leczenia, aby pozbyć się konkretnych dolegliwości.

Materiał sponsorowany zawiera lokowanie produktu i usługi

Serwis / aplikacja Ann nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, kompletność i jakość przedstawionych informacji. Roszczenia przeciwko wydawcy w zakresie szkód materialnych lub niematerialnych wynikłych z wykorzystania lub niewykorzystania podanych informacji bądź z wykorzystania nieprawidłowych lub niekompletnych informacji nie będą uwzględniane. Wyłączną odpowiedzialność za niezgodność z prawem, nieprawidłowość lub niekompletność informacji, a w szczególności za szkody spowodowane wykorzystaniem lub niewykorzystaniem tych informacji ponosi autor treści do której odsyła łącze lub odniesienie, a nie właściciel strony zawierającej łącza lub odniesienia do takiej strony.

         

0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *