Kryształowe Pióra: dziennikarka Ann wyróżniona

Tegoroczna edycja prestiżowego ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy medycznych „Kryształowe Pióra” została rozstrzygnięta. Pierwszą nagrodę oraz statuetkę otrzymało dziewięcioro dziennikarzy, jury przyznało także 23 wyróżnienia. W tym gronie znalazła się Svitlana Slyvchenko, dziennikarka www.Ann-Zdrowie.pl. Jury przyznało jej nagrodę za artykuł „Rak bardzo dużo zmienia. Historie kobiet, które pokonały chorobę”. 

Svitlana Slyvchenko nagrodzona w konkursie Kryształowe Pióra

Svitlana Slyvchenko została jedną z laureatek w kategorii „Nowotwór – przełamać strach, wygrać życie”. Doceniony został jej materiał na temat raka piersi – „Rak bardzo dużo zmienia. Historie kobiet, które pokonały chorobę”. 

Rak – to nie wyrok! Odwaga, determinacja i pozytywne podejście mogą pomóc nawet w najtrudniejszych momentach choroby – przekonują kobiety, które pokonały raka. Ola, Kasia i Patrycja opowiadają o własnej drodze do zdrowia, poszukiwaniu pozytywów w codzienności i przekonaniu, że życie po raku istnieje i może być szczęśliwe. Jak tego dokonały i dlaczego są inspiracją? Poznaj historie trzech kobiet takich jak Ty!Kryształowe Pióra: prestiżowa nagroda dla dziennikarzy medycznych 

Ogólnopolski konkurs dla dziennikarzy Kryształowe Pióra organizowany jest od 2006 roku, corocznie podkreślając wagę współpracy między środowiskiem medycznym a dziennikarskim w edukacji zdrowotnej Polaków.

Na zdj. Svitlana Slyvchenko (po prawej stronie), fot. Tomasz Karwiński

Celem konkursu jest nagrodzenie dziennikarzy, którzy swoją pracą przyczynili się do budowania społecznej świadomości na temat zagrożeń związanych z chorobami cywilizacyjnymi, m.in. chorobami układu krążenia, depresją, nowotworami oraz cukrzycą, a także promowanie postaw prozdrowotnych i ograniczania, a nawet eliminacji, czynników ryzyka.

„Osiemnaście lat istnienia konkursu Kryształowe Pióra świadczy o niesłabnącej popularności dziennikarstwa związanego z tematyką zdrowotną, które nadal utrzymuje swoją pozycję na czele nowoczesnych trendów medialnych. W tworzonych materiałach uczestnicy konkursu wyrażają swoje zaangażowanie i pasję, dając dowód na to, że motywacje autorów nie ograniczają się jedynie do zdobycia nagrody. W tegorocznej edycji mieliśmy okazję ocenić wiele doskonałych prac, cechujących się nie tylko wysoką wartością merytoryczną, ale także innowacyjnością i skutecznym przekazem – podkreślał profesor Tomasz Grodzicki, długoletni juror konkursu Kryształowe Pióra.

Na zdj. Svitlana Slyvchenko (po prawej stronie), fot. Tomasz Karwiński

Podczas tegorocznej edycji te najlepsze prace jury wybierało spośród blisko 300 nadesłanych na konkurs artykułów prasowych i internetowych, podcastów, a także reportaży, audycji radiowych i telewizyjnych. Pierwszą nagrodę oraz statuetkę otrzymało dziewięcioro dziennikarzy, jury przyznało także 23 wyróżnienia.

Konkurs „Kryształowe Pióra” jest organizowany przez firmę Servier Polska przy współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym, Polskim Towarzystwem Nadciśnienia Tętniczego, Polskim Towarzystwem Onkologii Klinicznej, Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym, Polskim Towarzystwem Diabetologicznym oraz Dziennikarskim Klubem Promocji Zdrowia.

Na zdj. Svitlana Slyvchenko (po prawej stronie), fot. Tomasz Karwiński

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść dostarcza się jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Czytaj więcej o chorobie raka piersi w aplikacji Ann Asystent Zdrowia:

0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *