Joga z krzesłem [WIDEO WORKOUT]

Trenerka: Katarzyna Kamińska, Ann Asystent Zdrowia

 Joga z krzesłem to dobra propozycja nie tylko dla osób, które dużo siedzą, ale także dla tych o sporych ograniczeniach ruchowych, zmęczonych czy w rekonwalescencji po chorobie. Taka praktyka pozwala nam pozostać w aktywności ruchowej, która dopasowana jest do naszych możliwości, bez konieczności zupełnego zaniechania ruchu. Dzisiejsza sesja poruszy cały kręgosłup, okolice barków i bioder. Będziemy również budować kontakt z oddechem i poszerzać świadomość ciała. Zobacz cały trening z Katarzyną Kamińską!

Joga z krzesłem

Katarzyna Kamińska pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy tylko podłoga, mata lub krzesło!

Dzisiaj będziemy pracować na krześle. To też dla osób, które mają skłonności do zasiedzenia się, szczególnie teraz jesienią. Będziemy pracować nad tym, żeby pozostać w aktywności w siadzie, ale jednocześnie dać sobie dużo wydłużenia i przyjemności– tłumaczy instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki, a także w środy. Pamiętajcie, że zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Joga Ann: Sesja z krzesłem

Zacznijmy sobie od siadu, który jest troszkę inny niż jak siadamy zwykle. Usiądziemy sobie na krawędzi krzesła, dobrze oprzemy stopy i wyciągniemy do tyłu i na zewnątrz mięśnie pośladków. Tak, żeby poczuć osadzenie miednicy, osadzenie kości. Dociśnijcie stopy do maty, do podłogi, w zależności od tego, gdzie jesteście i poczujcie, jak się macie dzisiaj w ciele – pokazuje Katarzyna Kamińska.

Uniesiemy sobie ręce, tak po prostu. Przeciągniemy boki ciała, poczujemy, jak nasze plecy, jak kręgosłup, do przodu, do tyłu. Tak, żeby zaprosić do takiego miękkiego ruchu, ale jednocześnie do takiego ruchu, który pozwoli nam wejść w to, co jest zastane. Szukajcie sztywności, kierujcie do niej oddech i próbujcie trochę się poruszyć. Cały czas dobrze oparte stopy, palce uniesione, kości pośladków mocno do góry. Opuścimy ręce, rozluźnimy je na moment – opowiada krok po kroku Katarzyna Kamińska.

W jaki sposób prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Katarzyną Kamińską jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Katarzyną Kamińską

Kolejne treningi jogi z Kasią Kamińską znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *