Joga na wzmocnienie tyłu ud i pośladków [WIDEO WORKOUT]

Alina Pawela trenerka jogi
Trenerka: Alina Pawela, Ann Asystent Zdrowia

Praktykując jogę nasze tyły ud są w większości rozciągane a w mniejszości wzmacniane. Dlatego podczas kolejnej sesji nasza instruktorka zaproponuje ćwiczenia, które zrównoważą rozciąganie ze wzmocnieniem. Silne, a nie napięte i przykurczone tyły ud oraz pośladki to ulga nie tylko dla dolnych pleców. Koniecznie zobacz cały trening! Joga Ann z Aliną Pawelą zawsze w środę o godz. 12:00!

Joga Ann – trening z Aliną Pawelą

Alina Pawela pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy podłoga, mata lub krzesło! Tym razem mamy dla Was ćwiczenia na wzmocnienie tyłu ud oraz pośladków.

-Dzisiejsza sesja będzie poświęcona wzmacnianiu tyłu ud i pośladków. Z racji tego, że w jodze bardzo często dużo czasu poświęcamy na rozciąganie tych mięśni to ważne jest by równoważyć rozciąganie ze wzmacnianiem. Mocne pośladki i uda oraz nie napięte i sztywne to zdrowe i silne plecy – zapowiada instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki, a także w środy. Zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Joga na wzmocnienie tyłu ud i pośladków

-Zaczniemy od położenia się na plecach. Ustaw swoje łydki daleko od pośladków, tak żeby kolana i stopy były na szerokość bioder oraz połóż głowę wydłużając tył szyi. Na początek zacznij unosić tylko kość łonową z ziemi skracając i wzmacniając brzuch a po chwili opuszczać kość ogonową do ziemi. W ten sposób powtórz sobie to ćwiczenie co najmniej osiem razy pokazuje Alina Pawela.

Joga na wzmocnienie tyłu ud i pośladków
Na zdjęciu Alina Pawela, fragment zajęć w aplikacji Ann Asystent Zdrowia

-Przyciągnij prawe oraz lewe udo do ciała natomiast stopy rozluźnij i weź kilka głębokich oddechów. Zacznij teraz łagodnie kołysać nogami na boki. Przechodzimy raz na jedną stronę a raz na drugą kołysząc się łagodnie. Teraz przejdziemy do bardziej zaawansowanej opcji tego ćwiczenia. To ćwiczenie jest szczególnie polecane dla osób, które mają pogłębioną lordozę lędźwiową. Ponownie ustaw stopy w większej odległości i wyciągnij ręce za głowę, schowaj żebra oraz unieś kość ogonową. Teraz powolutku kręg po kręgu unieś miednicę w górę. Później oderwij lewą nogę od ziemi i powoli opuść miednicę w dół a po chwili unieś ponownie napinając prawy pośladek – instruuje w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Jak prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Jak systematycznie praktykować jogę, a także jak ważny jest w niej oddech i spokój? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Aliną Pawelą jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Aliną Pawelą

Kolejne treningi jogi z Aliną Pawelą znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdą środę o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *