Joga na czas menstruacji [WIDEO WORKOUT]

Trenerka: Katarzyna Kamińska, Ann Asystent Zdrowia

Czas menstruacji to moment cyklu, w którym szczególnie ważne jest pozostawanie w kontakcie z ciałem i odpowiadanie na jego potrzeby. Ważne, by nie porzucać aktywności fizycznej, ale jednocześnie powinna ona być nieco inna, dopasowana do tego, jak się czujemy i co nam służy. Dzisiejsza sekwencja asan to zestaw delikatnych skłonów rozluźniający podbrzusze i dolne plecy. Jak również łagodzący bóle menstruacyjne, regenerujący i kierujący uwagę do oddechu. Dobrze działa on również w czasie napięcia przedmiesiączkowego. Zobacz trening! Joga Ann z Katarzyną Kamińską zawsze w poniedziałek o godz. 12:00!

Joga Ann – Sesja na czas menstruacji

Katarzyna Kamińska pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy tylko podłoga, mata lub krzesło!

Dziś zobaczymy, jak praktykować w czasie menstruacji tak, aby było to wspierające i wzmacniające nasze ciało, a nie dodatkowo obciążające je – tłumaczy instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki, a także w środy. Pamiętajcie, że zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Joga Ann: Trening z paskiem

Zaczniemy od pozycji siedzącej. Połączmy podeszwy stóp i niech kolana opadną luźno na boki. Jeśli odczuwasz silne skurcze menstruacyjne i napięcie w dolnej części brzucha, ta pozycja może przynieść ulgę i poczucie rozluźnienia. Jeśli czujesz napięcie w biodrach, możesz podłożyć coś pod kolana, takie jak dwie poduszki lub wałki. W tej pozycji będziemy delikatnie prostować nogi, nie napinając pleców ani brzucha. Brzuch powinien pozostać rozluźniony, a pępek nieco uniesiony w kierunku klatki piersiowej. Skup się na delikatnym wydłużaniu krzyża i kości ogonowej w dół, co pozwoli kolanom opadać na boki, a biodra zaczynają się otwierać – pokazuje Katarzyna Kamińska.

– Jeśli chcesz, możesz teraz położyć lewe przedramię na lewym kolanie lub udzie. Jeśli utrzymanie równowagi w tej pozycji jest trudne, po prostu połóż lewą rękę obok lewego kolana. Prawą rękę możesz położyć na prawym udzie. Teraz, zachowując delikatność, pchnij Udo w kierunku zewnętrznym, jakbyś chciała wyciągnąć biodro na bok. To nie jest ruch w dół, ale bardziej subtelne pchanie biodra na bok przy wydechu – opowiada krok po kroku Katarzyna Kamińska.

W jaki sposób prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Katarzyną Kamińską jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Katarzyną Kamińską

Kolejne treningi jogi z Kasią Kamińską znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *