Joga na barki [WIDEO WORKOUT]

Alina Pawela trenerka jogi
Trenerka: Alina Pawela, Ann Asystent Zdrowia

Zaokrąglone plecy, ramiona idące do przodu i odstające łopatki – to często efekt pracy przy biurku lub za kółkiem kierownicy. Dziś proponujemy wam ćwiczenia, które możecie wykonywać w przerwach w pracy i które pozytywnie wpłyną na wasze barki. Koniecznie zobacz cały trening! Joga Ann z Aliną Pawelą zawsze w środę o godz. 12:00!

Joga Ann – trening z Aliną Pawelą

Alina Pawela pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy podłoga, mata lub krzesło! Tym razem mamy dla Was sesję na sztywność w ciele.

Dzisiejsza sesja będzie poświęcona otwieraniu barków, czyli kiedy barki skierowane są do przodu. Wtedy plecy zaokrąglają się, a klatka piersiowa zapada się. W efekcie mamy mniej swobody w oddychaniu, ponieważ plecy są zgarbione, a szyja wyciągnięta do przodu. Naszym celem dzisiaj będzie otworzyć klatkę piersiową, aby móc się wyprostować i oddychać pełną piersią. Serdecznie zapraszam do wspólnej praktyki – zapowiada instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki, a także w środy. Zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Joga Ann: joga na barki

Pierwsze ćwiczenie, które pomoże nam rozgrzać i rozluźnić barki, jest bardzo proste. Możesz usiąść jak ja, na stopach lub w pozycji siedzącej na krzyżu. Następnie połóż dłonie na kolanach lub skrzyżowanych nogach w japońskim siedzeniu. Teraz przesuwaj barki i ramiona do tyłu wdychając, a następnie w czasie wydechu przesuń je do przodu. Rób to ćwiczenie dynamicznie, szybko, aby rozgrzać barki i ramiona. Wykonajmy je kilka razy. Zaczynając od wdechu, a potem wydechu. Wdech – przesuwaj ramiona do tyłu, wydech – przesuwaj je do przodu – pokazuje Alina Pawela.

Teraz złap dłońmi powyżej łokci z tyłu. Prawa dłoń chwyci się powyżej lewego łokcia, a lewa powyżej prawego. Teraz cofaj barki i ramiona do tyłu. W ten sposób broda opada delikatnie w dół, korona głowy unosi się ku górze, a mostek wyciąga się w kierunku sufitu. Pamiętaj, aby nie nadmiernie wyginać odcinka lędźwiowego kręgosłupa, zachowując naturalną krzywiznę lordozy lędźwiowej. Nie wypychaj brzucha zbyt mocno do przodu – instruuje w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Jak prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Jak systematycznie praktykować jogę, a także jak ważny jest w niej oddech i spokój? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Aliną Pawelą jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Aliną Pawelą

Kolejne treningi jogi z Aliną Pawelą znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdą środę o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *