Joga dla rozluźnienia miednicy [WIDEO WORKOUT]

Trenerka: Katarzyna Kamińska, Ann Asystent Zdrowia

Biodra i pośladki to obszary, które doświadczają napięcia i sztywności u osób prowadzących siedzący tryb życia. To może prowadzić do różnych problemów, takich jak ból krzyża, rwa kulszowa czy trudności z regularnym wypróżnianiem. Dzisiejsza sesja pomoże nam odnaleźć ruch i rozluźnienie, które korzystnie wpłynie nie tylko na naszą miednicę, ale również na organy w jamie brzusznej. Zobacz cały trening z Katarzyną Kamińską!

Joga Ann

Katarzyna Kamińska pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy tylko podłoga, mata lub krzesło!

– Dzisiaj skoncentrujemy się na zdrowiu naszej miednicy, ze szczególnym uwzględnieniem pośladków. Nasze dolne plecy często cierpią, kiedy długo siedzimy, więc serdecznie zapraszam was do wspólnej praktyki. W czasie praktyki pamiętajcie o oddechu. Umożliwi on pełniejszą, ale też przyjemniejszą pracę. Zapraszam! – tłumaczy instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki, a także w środy. Pamiętajcie, że zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Na zdj. Katarzyna Kamińska – fragment zajęć w aplikacji Ann Asystent Zdrowia podczas jogi na rozluźnienie miednicy
Na zdj. Katarzyna Kamińska – fragment zajęć w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Joga dla rozluźnienia miednicy

– Zaczniemy od siedzenia, najlepiej na podparciu, jak na przykład kostce do jogi. Jeśli nie masz kostki, możesz użyć książki lub grubszej poduszki. Usiądź tak, aby mieć pewne oparcie pod pośladkami, co pozwoli na wyprostowanie pleców. Rozłóżmy pośladki na zewnątrz, odsłaniając mięśnie pośladków. Rozciągniemy kości pośladków i wydłużymy kręgosłup. Rozpoczynamy od siadu, który może być nieco intensywny. Pokażę kilka wariantów, które pomogą złagodzić napięcie w palcach lewej stopy. Delikatnie przyciągniemy mięsień lewej łydki w stronę środka i przenieśmy lewą stopę za lewe udo. Tutaj, w kierunku prawego biodra, prawa stopa znajdzie się za lewą łydką. To jest trudniejszy siad, zwłaszcza jeśli górne pośladki są spięte. Jeśli jest ciężko, tracisz równowagę lub jest niewygodnie, możesz wyprostować dolną nogę i przenieść prawą nogę za lewą – pokazuje Katarzyna Kamińska.

– Ponownie wydłużamy kości pośladków, unosimy klatkę piersiową i rozciągamy plecy. Jak się czujesz? Jeśli masz dyskomfort w stawach biodrowych, daj sobie trochę czasu, aby dostosować pozycję. Rozciągnijmy nogi w kierunku nasady dużego palca. Teraz dociągnijmy palce dłoni nad głowę, rozciągając plecy i barki. Oddychamy swobodnie, unosząc pępek do tyłu i wydłużając dolne plecy – opowiada krok po kroku Katarzyna Kamińska.

Na zdj. Katarzyna Kamińska – fragment zajęć w aplikacji Ann Asystent Zdrowia podczas jogi na rozluźnienie miednicy
Na zdj. Katarzyna Kamińska – fragment zajęć w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

W jaki sposób prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Katarzyną Kamińską jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Katarzyną Kamińską

Kolejne treningi jogi z Kasią Kamińską znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *