
Odcinek szyjny kręgosłupa to obszar u wielu osób szczególnie obciążony przez długie godziny spędzone przed ekranem komputera i smartfona, ale również przez stres. Dlatego podczas kolejnej jogu będziemy pracować nie tylko nad rozluźnieniem szyi, ale także barków, mięśni górnych pleców i żuchwy. Zobacz trening! Joga Ann z Katarzyną Kamińską zawsze w poniedziałek o godz. 12:00!
Joga Ann – ćwiczenia dla odcinka szyjnego
Katarzyna Kamińska pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy tylko podłoga, mata lub krzesło!
-Dzisiaj zajmiemy się odcinek szyjnym, który bardzo często drętwieje, boli i kiedy wzrasta poziom stresu. To taki obszar, który jest bardzo delikatny, dlatego praca z nim powinna odbywać się z wyjątkowym wyczuciem i uważnością na ograniczenia. Zapraszam – tłumaczy instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.
Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki, a także w środy. Pamiętajcie, że zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!
Joga dla odcinka szyjnego
-Zaczniemy sobie w siadzie. Ważne jest żeby miednica była dobrze osadzona byście mogli swobodnie wydłużyć plecy, wyprostować się i poczuć swoją szyję. Zaczniemy od tego , że wyciągniemy pośladki do tyłu i na zewnątrz, po to żeby wyraźniej docisnąć ich kości. Zrobimy sobie parę oddechów i z oddechem będzie wyciągać się. Jeżeli czujecie mrowienie lub ból w szyi to zachęcam Was do łagodnego wchodzenia w te aktywności, które będziemy tutaj robić.
–Zaczniemy sobie od takiego delikatnego poruszenia całym kręgosłupem czyli z wydechem zaokrąglimy plecy. Wyjątkowo dzisiaj broda ma nam wędrować w dół. Niech szyja się delikatnie naciągnie. Z wydechem dłonie powędrują do bioder, wydłużymy przód ciała i uniesiemy brodę – pokazuje Katarzyna Kamińska.


-Teraz zachęcę Was do tego, żeby sięgnąć dłonią głowy. Dociskamy kości pośladków do tego na czym siedzimy a czubek głowy powędrował do tej dłoni. Oddychajcie. Powinniście mieć uczucie wyciągnięcia w mięśniach przykręgosłupowych. Po chwili puścimy i rozluźnimy głowę, można też zmienić rękę. Położymy sobie teraz lewą dłoń przy lewym biodrze i wyciągniemy prawy bok. Skręcimy głowę delikatnie, tak jakbyśmy chcieli spojrzeć na sufit. Wrócimy i robimy to samo na drugą stronę – opowiada krok po kroku Katarzyna Kamińska.


W jaki sposób prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Katarzyną Kamińską jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.
Treningi jogi z Katarzyną Kamińską
Kolejne treningi jogi z Kasią Kamińską znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Zapraszamy!
Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.
* Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.
Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann: