Joga dla oczu – wyostrz wzrok i odpręż układ nerwowy [WIDEO WORKOUT]

Alina Pawela trenerka jogi
Trenerka: Alina Pawela, Ann Asystent Zdrowia

Aż sześć par mięśni znajduje się wokół oczu. Ich napięcie znacząco wpływa na jakość widzenia. Prowadzi też do przeciążeń kręgosłupa w odcinku szyjnym i lędźwiowym. Joga dla oczu pozwoli odprężyć oczy, nasz szkielet oraz poprawi wzrok. Koniecznie zobacz cały trening Jogi z Aliną Pawelą!

Joga Ann – trening z Aliną Pawelą

Alina Pawela pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy podłoga, mata lub krzesło! Tym razem mamy dla Was sesję dla balansu.

– Dzisiejsza sesja będzie poświęcona odprężeniu mięśni oczu. Są one związane z napięciami w kręgach szyjnych i lędźwiowych. Dlatego warto je ćwiczyć nie tylko dla poprawy wzroku, ale dla komfortu całego naszego szkieletu. Zapraszam do wspólnej praktyki- zapowiada instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia. Każdy znajdzie dla siebie ciekawy zestaw praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji
Pobierz bezpłatną aplikację Ann Asystent Zdrowia i zadbaj o swoje zdrowie już dziś!

Joga dla oczu

– Zaczniemy od bardzo łatwego ćwiczenia z palcem dłoni. Wyciągnij palec wskazujący i skoncentruj się na nim. Powolutku będziemy odsuwać dłoń od siebie. Spróbujcie utrzymać uwagę tylko na palcu. Teraz powoli zbliżamy go do nosa aż poczujemy, że mięśnie oczu nas bolą i jest to dla nich wysiłek. Po chwili ponownie oddalamy palec wskazujący. Po takim jednym przejściu już poczujecie, jak mięśnie oczu pracują – pokazuje instruktorka jogi.

Alina Pawela, instruktorka jogi pokazuje, jak wykonywać prawidłowo ćwiczenia.
Alina Pawela pokazuje jak prawidłowo wykonać ćwiczenie.

– Teraz ćwiczenie, które całkowicie zmienia perspektywę i rozluźnia gałki oczne. Połóż teraz dłonie na swojej głowie. Wyobraź sobie, że Twoje gałki oczne znajdują się na łokciach. Zamknij oczy i spójrz swoimi gałkami ocznymi na łokciach w dół. Teraz spójrz w górę. Rób to bardzo powoli – tłumaczy Alina Pawela.

Alina Pawela, instruktorka jogi pokazuje, jak wykonywać prawidłowo ćwiczenia.
Instruktorka jogi pokazuje jak wykonać kolejne ćwiczenie.

Jak prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Jak systematycznie praktykować jogę, a także jak ważny jest w niej oddech i spokój? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Aliną Pawelą jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi w Ann

W serwisie Ann znajdziecie więcej ciekawych treningów jogi. Alina Pawela przygotowała zestaw praktyk dla kobiet w ciąży. Katarzyna Kamińska zachęca do treningów rozluźniających ciało. Poznaj tajniki jogi i odkryj jej zalety.

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *