Joga dla mocnych nóg [WIDEO WORKOUT]

Alina Pawela trenerka jogi
Trenerka: Alina Pawela, Ann Asystent Zdrowia

Dzisiejsza sesja poświęcona jest wzmacnianiu i rozciąganiu nóg. Długotrwałe siedzenie może skrócić i naprężyć mięśnie nóg, co może wpływać negatywnie nie tylko na nogi, ale również na cały kręgosłup. Jeśli czujesz, że twoje nogi są sztywne, ta sesja jest właśnie dla ciebie. Koniecznie zobacz cały trening! Joga Ann z Aliną Pawelą w każdą środę o godz. 12:00!

Joga Ann – trening z Aliną Pawelą

Alina Pawela pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy podłoga, mata lub krzesło! Tym razem mamy dla Was sesję dla odprężenia karku.

– Dzisiejsza sesja jest poświęcona uzyskaniu mocnych i elastycznych nóg. W sesji znajdą się zarówno ćwiczenia wzmacniające, jak i rozciągające. Serdecznie zapraszam do wspólnej praktyki – zapowiada instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki, a także w środy. Zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Joga dla mocnych nóg

– Na początek delikatnie rozciągamy nogi. Teraz, z lewą nogą zgiętą, unosimy najpierw lewą piętę w górę, a prawą wyprostowaną nogę unosimy na bok. Prawa stopa opiera się na prawej pięcie. Spróbuj delikatnie opuścić lewą piętę w dół. Jeśli to nie jest możliwe, trzymaj ją uniesioną w górze. Teraz opieramy się na nowej wewnętrznej stronie uda prawej nogi i uniesioną prawą ręką kierujemy się w górę, unosząc mostek. Obojczyki wdech i wydech, opuszczamy mostek – pokazuje Alina Pawela.

Na zdj. Alina Pawela – fragment zajęć w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.
Na zdjęciu Alina Pawela podczas jogi dla mocnych nóg w bezpłatnej aplikacji Ann.

-Teraz trochę utrudnijmy to ćwiczenie. Spróbuj postawić prawą piętę na ziemi, ale jeśli to jest trudne, możesz ją lekko unieść, a całą stopę lewą postawić na macie. Jeśli jest zbyt trudno unieść się bez wsparcia rąk, możesz delikatnie podparować biodra rękoma, dosyć nisko, i przemieszczasz się na drugą stronę. Teraz powtórzmy to jeszcze raz, zaczynając od podpierania bioder, aby rozgrzać nogi. Następnie przechodzimy na drugą stronę – instruuje w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Na zdj. Alina Pawela – fragment zajęć w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.
Na zdjęciu Alina Pawela podczas jogi dla mocnych nóg w bezpłatnej aplikacji Ann.

Jak prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Jak systematycznie praktykować jogę, a także jak ważny jest w niej oddech i spokój? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Aliną Pawelą jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Aliną Pawelą

Kolejne treningi jogi z Aliną Pawelą znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdą środę o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *