Joga dla mocnych mięśni brzucha [WIDEO WORKOUT]

Alina Pawela trenerka jogi
Trenerka: Alina Pawela, Ann Asystent Zdrowia

Kolejna sesja jogi z Aliną Pawelą jest odpowiednia dla tych, którzy chcą wzmocnić głębokie mięśnie brzucha. Są one odpowiedzialne za odciążenie i prawidłowe ustawienie dolnego odcinka kręgosłupa. Koniecznie zobacz cały trening! Joga Ann z Aliną Pawelą w każdą środę o godz. 12:00!

Joga Ann – trening z Aliną Pawelą

Alina Pawela pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy podłoga, mata lub krzesło! Tym razem mamy dla Was sesję dla odprężenia karku.

– Dzisiejsza sesja będzie poświęcona wzmocnieniu mięśni głębokich brzucha, tzw. core. Ten odcinek jest odpowiedzialny za dół pleców, prawidłową postawę oraz bardzo korzystnie wpływa na mięśnie dna miednicy. Serdecznie zapraszam do wspólnej praktyki! – zapowiada instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki, a także w środy. Zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Joga dla mocnych mięśni brzucha

– Przejdź do klęku podpartego, ustaw nadgarstki, łokcie i barki w jednej linii natomiast kolana i biodra w jednej. Ręce ustaw prostopadle do ziemi. Ważny element przy tego rodzaju brzuszkach tu zassanie żeber w głąb ciała, wtedy automatycznie brzuch nam się napnie. Podwiń palce stóp oraz unieś kolana tuż nad ziemię i opuść. Zróbmy sobie serię ośmiu takich ruchów – pokazuje Alina Pawela.

Na zdjęciu Alina Pawela – fragment zajęć w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.
Na zdjęciu Alina Pawela podczas jogi dla mięśni brzucha w darmowej aplikacji Ann.

-Teraz przechodzimy do leżenia na plecach. Będziemy oczywiście pracować nad głębokimi mięśniami brzucha. Połóż się wygodnie, wydłużając tył szyi a brodę ustaw delikatnie w dół. Teraz unieś prawe udo i naciskamy na niego dłońmi a uda ma stawiać opór. Wdech a z wydechem opuszczamy nogę i zmieniamy na lewą. Powtórzymy to ćwiczenie jeszcze raz. Teraz przenieś ręce do tyłu za głowę i chwilkę odpocznij. Pamiętaj o oddychaniu. Teraz ręce ułóż wzdłuż ciała i unieś nogi w górę. Ułóż dłonie prawym udzie, a w tym czasie lewą nogę opuść w dół i znów podnieś. Powtórzmy to ćwiczenie pięć razy – instruuje w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Na zdj. Alina Pawela – fragment zajęć w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.
Na zdjęciu Alina Pawela demonstruje kolejną pozycję w jodze dla mocnych mięśni brzucha w darmowej aplikacji Ann.

Jak prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Jak systematycznie praktykować jogę, a także jak ważny jest w niej oddech i spokój? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Aliną Pawelą jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Aliną Pawelą

Kolejne treningi jogi z Aliną Pawelą znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdą środę o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *