Joga Ann: Trening na rwę kulszową [WIDEO WORKOUT]

Zapalenie nerwu kulszowego, potocznie nazywane rwą kulszową, to bolesna i niestety nierzadka dolegliwość. Prawidłowa pozycja miednicy, świadoma praca w obrębie bioder, wydłużanie tyłów nóg (i co, za tym idzie, też samego nerwu kulszowego), chroni nas przed nawracaniem rwy kulszowej i pozwala cieszyć się pełną mobilnością. Dzisiejszą sesję stanowi zestaw asan, których regularna praktyka może być sposobem na zachowanie zdrowia tego odcinka kręgosłupa. Zobacz trening! Joga Ann z Katarzyną Kamińską zawsze w poniedziałek o godz. 12:00!

Uwaga! To nie jest sekwencja polecana, w czasie ostrego stanu zapalnego – praktykujmy ją w ramach profilaktyki, jak również w ramach rekonwalescencji po rwie kulszowej.

Zobacz cały odcinek: Joga na rwę kulszową

Joga Ann – trening z Katarzyną Kamińską

Katarzyna Kamińska pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy podłoga, mata lub krzesło! Tym razem skupiliśmy się na treningu na rozruch i rozgrzanie ciała, ale też na wzmocnienie kontaktu z ciałem.

Tym razem zajmiemy się naszymi biodrami, a w zasadzie też dolnymi plecami, udami, w kontekście rwy kulszowej. To jest taka dolegliwość, która dotyczy wielu osób w różnym wieku, również osób, które dużo siedzą – rozpoczyna Katarzyna Kamińska.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki i środy. Zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie.

Zaczniemy sobie w leżeniu. Przyda się nam pasek. Jeżeli nie macie paska, sięgnijcie po jakikolwiek inny pasek, który macie pod ręką w domu, może być to nawet pasek od spodni. Połóżcie się tak, żeby oprzeć stopy o matę na początek, wydłużyć dolne plecy, można nawet dłońmi ściągnąć delikatnie pośladki do pięt. Wydłużyć też tył szyi, czyli chwytam delikatnie głowę i przyciągam ją – pokazuje Katarzyna Kamińska w dzisiejszym wideo w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Wrócimy sobie do siadu na kocu lub na poduszce. Tutaj akurat ważne jest to, aby róg tego podparcia był pomiędzy udami, bez względu na to, co wydarzy się za chwilę. Przejdziemy sobie stopami na razie z przodu, obciągniemy palce lewej stopy i przełożymy lewą stopę pod spodem do prawego biodra. Prawa stopa będzie przy zewnętrznym lewym udzie – tłumaczy w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Jak prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Jak systematycznie praktykować jogę, a także jak ważny jest w niej oddech i spokój? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Katarzyną Kamińską jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Zobacz cały odcinek Joga Ann: Joga na rwę kulszową

Treningi jogi z Katarzyną Kamińską

Kolejne treningi jogi z Kasią Kamińską znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Znajdź więcej w darmowej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann, jak również po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *