Joga Ann: Sesja otwierająca klatkę piersiową [WIDEO WORKOUT]

Kolejne spotkanie z jogą to sekwencja delikatnych wygięć do tyłu. Pozycje te otworzą klatkę piersiową oraz wzmocnią odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Ich praktyka wpływa również na jakość naszego oddechu, a na poziomie emocjonalnym pozwala nam śmielej wchodzić w nowe sytuacje i dodaje odwagi. Uwaga! Jeśli Twoje dolne plecy są wrażliwe lub bolesne, pozycje wykonuj ze szczególną ostrożnością.  Zapraszamy do wspólnych ćwiczeń z Katarzyną Kamińską w każdy poniedziałek w Ann!

Joga Ann: sesja dla klatki piersiowej i kręgosłupa

Katarzyna Kamińska pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu, tylko i wyłącznie z podłogą, matą lub krzesłem!

-Witajcie na kolejnej sesji jogi. Dzisiaj będziemy otwierać klatkę piersiową w takich delikatnych wygięciach do tyłu, czyli w takich, które bardzo służą naszemu dolnemu odcinkowi kręgosłupa. Te grupy pozycji wzmocnią go i ożywią ale trzeba też zachować ostrożność. Jeżeli Wasz dolny odcinek jest wrażliwy możecie odczuwać dyskomfort dlatego wtedy wykonujcie je łagodnie i z dużą ostrożnością – zapowiada instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki i środy. Pamiętajcie, że zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Joga Ann: rozluźnienie klatki piersiowej

-Zaczniemy sobie w siadzie skrzyżnym ale dobrze odsłońcie kości pośladków. Unieśmy ręce oraz rozluźnijmy barki i powyciągajmy sobie delikatnie boki ciała. Spleciemy sobie teraz palce dłoni oraz uniesiemy ręce i od razu będziemy wycofywać pępek i otwierać klatkę piersiową. Ten ruch będzie nam towarzyszył w większości pozycji. Teraz opuśćmy ręce i jeszcze raz unieśmy je do góry i rozluźnijmy barki. Oddychajmy, rozluźnijmy gardło oraz z wydechem rozluźnijmy ręce. Od razu powędrujemy rękami do tyłu, gdzie spleciemy dłonie na wysokości kości krzyżowej i znowu otwieramy klatkę – instruuje Kasia Kamińska w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

-Oprzyjcie dłonie płasko na macie i zmieńcie pozycje do klęku podpartego oraz otwórzcie dobrze palce dłoni. Weźcie głęboki wdech i z wydechem, mocno pchając biodra do góry wejdźcie do pozycji. Nogi niech pozostaną w takiej pozycji a teraz skupimy się trochę na pracy barków. Odepchnijmy się dłońmi, tak żeby jeszcze wydłużyć boki ciała i zaciśnijmy sobie barki. W takiej pozycji uginamy i prostujemy nogi, tak jakbyśmy chcieli chodzić w takiej pozycji. Teraz mocno unieście biodra i spróbujcie wyprostować nogi stojąc tylko na palcach, po czym weźcie głęboki wdech i z wydechem połóżcie się na brzuchu. Oprzyjcie sobie dłoń o dłoń i połóżcie na nich policzek, po czym rozluźnijcie swoje ciało i oddychajcie – pokazuje instruktorka.

Joga Kasia
na zdjęciu: Kasia Kamińska, fragment zajęć dostępnych dla darmowych użytkowników aplikacji Ann

W jaki sposób prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Już teraz możesz to sprawdzić, bo cały trening jogi z Katarzyną Kamińską jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Katarzyną Kamińską

Kolejne treningi jogi z Kasią Kamińską znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *