Joga Ann: Sesja na wdowi garb [WIDEO WORKOUT]

Wdowi garb może być spowodowana przez różne czynniki. Największy wpływ na jej powstanie mają siedzący tryb życia oraz praca przy komputerze. Dodatkowo, stres psychiczny i brak ruchu także przyczyniają się do tego schorzenia. Objawy wdowego garba są trwałe i mogą prowadzić do drętwienia dłoni, problemów ze snem, trudności w oddychaniu oraz bólu w okolicach karku, szyi i ramion. Ważne jest nie tylko rozluźnianie i wzmacnianie odpowiednich grup mięśniowych, ale również reedukacja posturalna, aby wytworzyć nawyk prawidłowej postawy. Koniecznie zobacz cały trening! Joga Ann z Aliną Pawelą zawsze w środę o godz. 12:00!

Joga Ann – trening z Aliną Pawelą

Alina Pawela pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy podłoga, mata lub krzesło! Tym razem mamy dla Was sesje dla osób prowadzący siedzący tryb życia.

-Dzisiejsza praktyka będzie dedykowana dla osób, które borykają się z problemem wdowiego garbu. Serdecznie zapraszam do wspólnej praktyki – zapowiada instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki i środy. Zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Na zdj. Alina Pawela, fragment zajęć w aplikacji Ann Asystent Zdrowia

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Sesja na wdowi garb

Jako pierwsze ćwiczenie, unieśmy ręce wysoko do góry, a następnie zbliżmy łokcie do siebie, starając się jak najbardziej przyciągnąć łopatki do siebie. Wdech wykonujemy, unosząc ręce w górę, a podczas wydechu mocno ściągamy łopatki do siebie i opuszczamy ręce w dół. Warto powtórzyć to ćwiczenie od 7 do 12 razy. Jednak pamiętajmy, aby podczas wykonywania ćwiczenia dbać o odpowiednie ułożenie dolnej części pleców. Nie wyginajmy ich zbyt mocno w łuk ani nie zaokrąglajmy zbyt nadmiernie. Ważne jest utrzymanie równowagi i kontroli nad całym ciałem pokazuje Alina Pawela.

Przejdźmy teraz do kolejnego ćwiczenia. Połóż łokcie na ziemi, tak aby przedramiona były równoległe do siebie. Odsuń lekko kolana za linię bioder. Następnie, trzymając napięte mięśnie brzucha, zacznij powoli opuszczać biodra w dół. Podczas tego ruchu otwieraj coraz bardziej klatkę piersiową i łopatki. Jednak pamiętaj, aby nie wyginać zbytnio dolnych pleców, a zamiast tego trzymać żebra na brzuchu, schowane w głąb. Czy czujesz, jak otwiera się klatka piersiowa? Również sprawdź napięcie w barkach i ramionach – instruuje w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Na zdj. Alina Pawela – fragment zajęć w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Jak prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Jak systematycznie praktykować jogę, a także jak ważny jest w niej oddech i spokój? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Aliną Pawelą jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Aliną Pawelą

Kolejne treningi jogi z Aliną Pawelą znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdą środę o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *