Joga Ann: Sesja na poruszenie zastojów [WIDEO WORKOUT]

Czas upałów sprzyja poczuciu zastoju i powstawaniu obrzęków w ciele. Dzisiejsza sesja będzie poświęcona pracy związanej z płynami naszego ciała. Poruszymy dziś zarówno limfę, krew, jak i powięź tak, by poczuć więcej lekkości i przepływu, nawet pomimo wysokich temperatur. Szczególnie zajmiemy się obszarami pach i pachwin – ich usprawnieniem, rozluźnieniem, a także mobilnością.  Zobacz trening! Joga Ann z Katarzyną Kamińską zawsze w poniedziałek o godz. 12:00!

Joga Ann – Sesja na poruszenie zastojów

Katarzyna Kamińska pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy tylko podłoga, mata lub krzesło!

Dzisiejsza sesja będzie taką sesją, która pozwoli nam trochę poruszyć zastój, który często pojawia się w ciele latem. Będziemy dużo pracować z pachami, pachwinami, z tym, żeby płyny naszego ciała, przede wszystkim limfa, płynęły swobodnie i żeby było nam przede wszystkim lżej – tłumaczy instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki, a także w środy. Pamiętajcie, że zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Joga Ann: Sesja na poruszenie zastojów

Zaczniemy sobie w siadzie. Może to być siad, w jakim jestem ja, czyli kiedy uda są ustawione równolegle, a pięty i stopy są delikatnie poza linią bioder. Ważne jest to, żeby usiąść tak, aby nasze pośladki były odrobinę wyżej. Wtedy kolana nie są tak obciążone, stawy skokowe mają taką swobodę wydłużania i po prostu jest nam trochę łatwiej. Ja siedzę na kostce, ale można też ustawić coś jeszcze wyższego pod pośladki. Dobrze odsłonimy kości pośladków, tak jak zawsze. Ułożymy kciuki przy wewnętrznych piętach, chwycimy wewnętrzne pięty – pokazuje Katarzyna Kamińska.

Teraz oprzemy sobie dłonie grzbietami o uda, puścimy barki luźno. Niezależnie od tego, jak one się układają, czy mają tendencję do opadania do przodu czy czasem są podciągnięte, pozwólcie im się ustawić tak, jak się ustawiają. Następnie poszukamy takiego swobodnego, łagodnego ruchu barków. Zaczniemy od takiego ruchu do przodu, okrężne ruchy, cały czas aktywny pępek, poczujcie jak płynie oddech. Można troszeczkę ten ruch poszerzyć. Sprawdźcie też, który z tych kierunków jest przyjemniejszy, bardziej poruszający dla Was – opowiada krok po kroku Katarzyna Kamińska.

W jaki sposób prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Katarzyną Kamińską jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Katarzyną Kamińską

Kolejne treningi jogi z Kasią Kamińską znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *