Joga Ann: Pozycje stojące dla mocnych nóg [WIDEO WORKOUT]

Pozycje stojące w praktyce jogi są ważną i nauczaną w pierwszej kolejności grupą pozycji. Dziś zajmiemy się właśnie nimi – tak, aby mocno czuć grunt pod stopami, korzystać z siły swoich nóg, otwierać biodra i dać sobie poczuć przyjemne osadzenie całego ciała. Działanie pozycji stojących ma również wymiar psychologiczny – dzięki nim czujemy się bardziej „tu i teraz”, ugruntowani, łatwiej nam zająć swoje miejsce w życiu. Zapraszamy do wspólnych ćwiczeń z Katarzyną Kamińską w każdy poniedziałek w Ann!

Joga Ann: Pozycje stojące dla mocnych nóg

Katarzyna Kamińska pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy tylko podłoga, mata lub krzesło!

Dzisiaj zajmiemy się tym, jak nasze nogi i kręgosłup mogą się jednocześnie delikatnie wydłużać oraz wzmacniać. Będziemy wędrować do pozycji trójkąta ale stopniowo przygotowując do tego ciało. Zapraszam do wspólnej praktyki- zapowiada instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki i środy. Pamiętajcie, że zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Ćwiczenia na wzmocnienie nóg

Zaczniemy sobie w siadzie z ugiętymi kolanami. Usiądźcie odpowiednio wysoko, tak żeby nasze biodra były dobrze oparte, oprzyjcie też dobrze stopy i wydłużcie plecy. Niech to będzie taka pozycja, w której jest uczucie, że biodra dość mocno pracują ale jednocześnie swobodnie można wyprostować kręgosłup. Założymy sobie pasek na prawą piętę i uniesiemy ją nad podłogę. Lewa noga jest dla nas tutaj wsparciem i używamy jej aby aktywnie odpychać się, by móc dobrze wyprostować plecy. Teraz przyciągamy piętę do pośladka i jednocześnie kolano do klatki piersiowej. Oddychamy i z wydechem ustawimy stopę tak, żeby ona była zwrócona do przodu z mocno wypchniętą piętą, po to żeby za chwilę móc nogę wydłużyć, unieść i wyprostować – instruuje Kasia Kamińska w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

– Teraz przejdziemy do klęku. Klękamy tak, żeby uda były ustawione równolegle do siebie i nie łączymy kolan. Mocno ściągniemy w dół miednicę oraz uniesiemy czubek głowy. Ręce unosimy na boki, niech barki powędrują w dół, a dłonie powędrują do tyłu. Lewą ręką ciągniemy mocno w lewo, tak żeby wydłużył się bok i prawą ręką mocno w prawo– pokazuje instruktorka.

W jaki sposób prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Katarzyną Kamińską jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Katarzyną Kamińską

Kolejne treningi jogi z Kasią Kamińską znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *