Joga Ann: Joga w naturze dla obudzenia zmysłów [WIDEO WORKOUT]

Korzystając ze słonecznej letniej pogody zapraszamy dziś do sesji w naturze. Choć warunku w domu czy studio jogi są bardziej przewidywalne i stałe, warto czasem skorzystać również z tego, co oferuje nam park czy łąka. Dzisiejsza praktyka będzie zaproszeniem do tego, by wszystkimi zmysłami dać sobie doświadczyć siebie w praktyce jogi. Będziemy wsłuchiwać się w otaczające nas dźwięki, obserwować nierówności podłoża, czuć siebie jako część większego krajobrazu. Motywem przewodnim sesji będą balanse. Zapraszamy do wspólnych ćwiczeń z Katarzyną Kamińską w każdy poniedziałek w Ann!

Joga Ann: Joga w naturze

Katarzyna Kamińska pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy tylko podłoga, mata lub krzesło!

Dzisiaj zajmiemy się trochę tym, jak stoimy na ziemi, a także korzystając z okoliczności natury, będziemy obserwować siebie w praktyce na zewnątrz. Polecam Wam, jeśli możecie, wyjść na dwór z matą, nawet na jakiś mały kawałek trawy. Praktyka będzie wtedy o wiele pełniejsza. Zastanówmy się teraz o znaczeniu tego, co robimy zapowiada instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki i środy. Pamiętajcie, że zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Joga Ann: Joga w naturze

Zaczynamy w pozycji tadasana, czyli pozycji stojącej, która mocno ukorzenia nas w ziemi i daje poczucie stabilności. Dzięki niej możemy doświadczyć pełniejszego kontaktu z powierzchnią ziemi. Dzisiaj skupimy się na balansie i zachęcam was, abyście trochę pozwolili sobie na doświadczenie swojego ciała. Na początek, spojrzcie na swoje stopy i połączcie palce stóp, a pięty rozsuniemy na szerokość około 2 cm. Teraz unieście prawą stopę, wyciągnijcie ją mocno, od palców aż do pięty, aby poczuć rozciąganie. Podobnie zróbcie z lewą stopą – wyciągnijcie ją maksymalnie. Otwórzcie szeroko palce stóp i napięcie mięśni stóp. Następnie podciągnijcie rzepki kolan do środka i niech dolna część ciała pracuje, a góra pozostanie swobodna – instruuje Kasia Kamińska w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zacznijmy, odciągając barki w kierunku uszu, a następnie z wydechem odsuwamy je w dół. Ręce są wyciągnięte od ciała, ale bez napięcia w pachach i krawędziach. Zamknijcie oczy na chwilę, pozwólcie sobie doświadczyć kontaktu z naturą i zarejestrować różne bodźce, które są teraz obecne. To może być nowe doświadczenie dla ciała. Zauważcie, jak reagują wasze zmysły. Teraz skupcie się na pełnym ściągnięciu bioder i czubka głowy. Zamknięte oczy pozwalają czasem doświadczyć innych odczuć ciała i wytrącenia z balansu. Upewnijcie się, że barki są luźne, pośladki mocno osadzone, a stopy oddychają. Teraz weźmy głęboki wdech i wydech, rozluźniając klatkę piersiową. Możecie otworzyć oczy i nadal utrzymujcie stan rozluźnienia pokazuje instruktorka.

W jaki sposób prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Katarzyną Kamińską jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Katarzyną Kamińską

Kolejne treningi jogi z Kasią Kamińską znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *