Joga Ann: Joga na tylną część ciała [WIDEO WORKOUT]

Jak czujesz tył swojego ciała? Czy kiedyś się mu przyjrzałeś? Czy zwracasz na niego uwagę na co dzień czy może dopiero, kiedy upomni się o nią bólem? Tylna taśma naszego ciała to zapomniany i zaniedbywany obszar, a jednocześnie mocno skrócony i spięty – szczególnie, jeśli sporo siedzimy. Dzisiejsza sesja poświęcona jest właśnie jemu: budowaniu uważności na tył ciała, jego wydłużeniu, pracy mięśni głębokich. Ciało podziękuje nam za ten subtelny, a jednocześnie bardzo ważny ruch. Zobacz trening! Joga Ann z Katarzyną Kamińską zawsze w poniedziałek o godz. 12:00!

Joga Ann – trening z Katarzyną Kamińską

Katarzyna Kamińska pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy podłoga, mata lub krzesło! Tym razem skupiliśmy się na treningu na tył ciała.

Tym razem będziemy pracować z tylną taśmą ciała. Tył naszego ciała to obszar, który często bywa bardzo napięty długim siedzeniem, ale też stresem, zaniedbany. Mówiąc tył ciała nie tylko mam na myśli nasze plecy, ale też tył nóg i to jak ich kondycja wpływa na nasze zdrowie i na zdrowie naszego kręgosłupa – tłumaczy w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki i środy. Zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Zaczniemy sobie w leżeniu, zaczniemy sobie od pracy z paskiem. Jeśli nie macie paska do jogi, to po prostu sięgnijcie po pasek, jaki macie w domu, to może być pasek do spodni, ważne, żeby nie był bardzo rozciągliwy. Położymy się po to, aby tył naszego ciała mógł poczuć trochę oparcia i żebyśmy my mogli połączyć się uwagą z tyłem naszego ciała – pokazuje Katarzyna Kamińska.

Zaczniemy ze stopami opartymi o matę, tak żeby bardzo wolno i precyzyjnie oprzeć całe plecy o matę. Trochę tak jakbyśmy kręg po kręgu chcieli sięgnąć plecami. Wychylimy się do tyłu, oprzemy się przedramionami o matę, podwiniemy miednicę i niech dolne plecy zaczną się wolno, wolno, wolno zbliżać do maty. Podłóżcie dłonie pod potylicę, aby wydłużyć tył szyi – tłumaczy w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Jak prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Jak systematycznie praktykować jogę, a także jak ważny jest w niej oddech i spokój? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Katarzyną Kamińską jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Katarzyną Kamińską

Kolejne treningi jogi z Kasią Kamińską znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie.
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *