Joga Ann: Joga klatki piersiowej [WIDEO WORKOUT]

Kto z nas nie chce oddychać pełną piersią? Nie zawsze jest jednak to możliwe: nasz oddech spłyca się w sytuacjach stresowych, a mięśnie klatki piersiowej i górnych pleców, napinają się tworząc nieprzyjemny „pancerz”. Jego rozluźnieniem zajmiemy się w czasie dzisiejszego spotkania z jogą. Będziemy szukać mobilności klatki piersiowej i barków, budować świadomość tego obszaru, wreszcie delikatnie otwierać okolice serca i płuc. Zobacz trening! Joga Ann z Katarzyną zawsze w poniedziałek o godz. 12:00!

Joga Ann – Joga klatki piersiowej

Katarzyna Kamińska pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy tylko podłoga, mata lub krzesło!

Dzisiaj zajmiemy się zdrowiem naszej klatki piersiowej: naszego serca, naszych płuc, żeby nasza klatka miała więcej swobody, a także więcej mobilności – tłumaczy instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki, a także w środy. Pamiętajcie, że zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Joga Ann: Joga klatki piersiowej

Zaczniemy sobie w siadzie, w siadzie na piętach. Jeżeli ten siad z jakiejś przyczyny nie jest możliwy, możecie usiąść w siadzie skrzyżnym albo nawet na krześle. Ważne jest to, aby mieć poczucie dobrze opartych pośladków i możliwości wydłużenia kręgosłupa. Tego dzisiaj będziemy szukać. Niezależnie od tego, jak siedzicie, wyjmijcie dłońmi pośladki do tyłu i na zewnątrz. Tak, żeby móc poczuć, że czubek głowy się swobodnie unosi, że kręgosłup się wydłuża, że oddech płynie i sporo jest miękkości w ciele – pokazuje Katarzyna Kamińska.

Położymy sobie lewą rękę blisko lewego biodra. Następnie uniesiemy prawą i przeciągniemy mocno prawy bok. Mocno go wydłużymy, wycofamy pępek, dociśniemy pośladki, będziemy oddychać. I w drugą stronę. Mocno się wyciągniemy. I wrócimy. Rozciągniemy ręce na boki, ale uaktywnimy dłonie tak, jakbyśmy pchali prawą ręką w jedną, lewą ręką w drugą stronę – opowiada krok po kroku Katarzyna Kamińska.

W jaki sposób prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Katarzyną Kamińską jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Katarzyną Kamińską

Kolejne treningi jogi z Kasią Kamińską znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *