Joga Ann: Joga dla zdrowej przepony [WIDEO WORKOUT]

Przepona to jeden z najbardziej podatnych na napięcia mięśni w naszym ciele, niektórzy nazywają go też mięśniem „emocjonalnym” w związku z tym w jakim stopniu odpowiada na stres i inne emocje, które przeżywamy. Jak pracuje przepona? Oddziela ona jamę brzuszną od klatki piersiowej, w czasie wdechu obniża się tak, by płuca mogły się swobodniej napełnić, a w czasie wydechu, lekko się unosi. Jeśli jest napięta i mało ruchoma, może ściskać ciało niczym klamra, utrudniając oddychanie, a nawet powodując ból. Dzisiejsza sesja jogi poświęcona jest budowaniu świadomości tego obszaru, rozluźnieniu przepony, delikatnemu jej poruszeniu i wsparciu. Zobacz trening! Joga Ann z Katarzyną Kamińską zawsze w poniedziałek o godz. 12:00!

Joga Ann – trening z Katarzyną Kamińską

Katarzyna Kamińska pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy podłoga, mata lub krzesło! Tym razem skupiliśmy się na treningu na zdrową przeponę.

Dzisiaj zajmiemy się naszą przeponą, czyli mięśniem, który bardzo reaguje na stres, bywa bardzo napięty, a którego często nie czujemy i nie mamy świadomości, że on jest tak wrażliwy – tłumaczy w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki i środy. Zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Zaczniemy sobie od siadu. Może to być kostka, może to być koc, jakaś wysoka poduszka, którą macie też w domu. Ustawimy sobie stopy przed sobą na podłodze, tak żeby były one dobrze oparte. Wyciągniemy się, czyli wyprostujemy plecy, rozluźniając barki. Trochę to też jest o tym, żeby można było poczuć, z czym dzisiaj zaczynamy, jak się czuje ciało, jak płynie oddech – pokazuje Katarzyna Kamińska.

Teraz obróćcie się, tak żeby stopy były oparte o matę. Dobrze oparte nawet nie kości pośladków, tylko kość ogonowa, czyli podwijamy lekko miednicę. Kładę się tak, żeby ta poduszka podparła moje łopatki, nawet odrobinę niżej, aby pas przepony był dobrze oparty. Zauważcie, że przytrzymuję lekko głowę i przenoszę dłonie na podstawę czaszki, splatam dłonie z tyłu głowy i mocno rozszerzam łokcie – tłumaczy w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Jak prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Jak systematycznie praktykować jogę, a także jak ważny jest w niej oddech i spokój? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Katarzyną Kamińską jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Katarzyną Kamińską

Kolejne treningi jogi z Kasią Kamińską znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie.
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *