Joga Ann: Joga dla zdrowego brzucha [WIDEO WORKOUT]

Coraz powszechniejsza jest wiedza o tym, że zdrowie naszego brzucha ma związek nie tylko z układem trawiennym, ale również w dużej mierze odpowiada za nasz stan emocjonalny i odporność. Dzisiejsza sekwencja asan poświęcona jest właśnie jamie brzusznej: ożywi ją, rozmasuje narządy wewnętrzne, a także rozluźni napięte miejsce. Szczególnie ważną grupą emocji w tym kontekście są skręty. Zobacz trening! Joga Ann z Katarzyną Kamińską zawsze w poniedziałek o godz. 12:00!

Joga Ann – trening z Katarzyną Kamińską

Katarzyna Kamińska pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy podłoga, mata lub krzesło! Tym razem skupiliśmy się na treningu dla zdrowego brzucha.

Dzisiejsza sekwencja asan poświęcona jest właśnie jamie brzusznej. Szczególnie ważną grupą emocji w tym kontekście są skręty. To one pozwalają nam odzyskać komfort zarówno w brzuchu, jak i dolnych plecach, ale też odmładzają cały kręgosłup i dodają energii – tłumaczy w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki i środy. Zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Zaczniemy sobie pozycją, która być może nie jest tak bardzo oczywista w kontekście brzucha, ale bardzo wspierająca i korzystna dla narządów jamy brzusznej. Jest to pozycja psa głową na dół. Oprócz tego, że będziemy pracować intensywnie w obrębie ramion, nóg, zachęcam was szczególnie by puścić brzuch i głowę luźno. Te obszary są ze sobą mocno połączone. Zacznijmy w klęku, połóżcie dłonie szeroko, popatrzcie na swoje dłonie. Mocno oddzielamy od siebie palce – pokazuje Katarzyna Kamińska.

Bierzemy wdech i z wydechem klękamy, łączymy palce stóp, kolana szeroko. Oprzemy łokcie i głowę, oddychamy głęboko, dajemy sobie pięć miękkich oddechów. Sięgamy rękami do przodu tak, żeby ożywić boki brzucha. Mocno dociskamy dłonie, bierzemy wdech i przechodzimy do psa. Zostajemy w mocnej pozycji, pamiętajmy, że dół brzucha musi być miękki. Teraz dołączymy jeszcze nogi – mocno dociskamy lewą nogę, prawą zaś podniesiemy do góry – tłumaczy w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Jak prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Jak systematycznie praktykować jogę, a także jak ważny jest w niej oddech i spokój? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Katarzyną Kamińską jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Katarzyną Kamińską

Kolejne treningi jogi z Kasią Kamińską znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie.
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *